Renault samodzielnie stworzy nowy samochód Alpine

Renault odkupiło udziały w Société des Automobiles Alpine Caterham, należące do Grupy Caterham. W rezultacie francuski koncern samodzielnie będzie rozwijać swój własny samochód Alpine, który według planów ma zostać wprowadzony do sprzedaży w 2016 roku

Caterham Aero Seven Concept

Grupa Caterham również zamierza samodzielnie pracować nad projektem swojego sportowego samochodu. Sprzedaż udziałów kończy współpracę między Renault a Caterhamem, zapoczątkowaną w listopadzie 2012 roku w celu rozwoju i produkcji sportowych samochodów poprzez wspólną spółkę Société des Automobiles Alpine Caterham, w której obaj partnerzy objęli równe udziały.

Znajdź samochód dla siebie - ogłoszenia

W związku z tym Société des Automobiles Alpine Caterham zmieni swoją nazwę na Société des Automobiles Alpine. Uchwała o zmianie nazwy zostanie podjęta na walnym zgromadzeniu, które odbędzie się jeszcze w tym miesiącu. Zakład w Dieppe, będący "kolebką" Alpine, przygotowuje się do kompleksowego montażu podwozia i nadwozia przyszłego modelu.

"Design nadwozia mamy ustalony w 90%, a stylistyka wnętrza kabiny zostanie dopracowana jeszcze przed latem. Entuzjazm pracowników zaangażowanych w projekt przyszłego seryjnego modelu Alpine stale rośnie. Kluczowymi dla niego słowami będą styl, przyjemność i sportowe zacięcie" - powiedział Bernard Olivier, prezes Société des Automobiles Alpine.

W 2013 roku marka Alpine wróciła do motorsportu, startując w kolejnych wyścigach. W 2014 roku zespół Signatech-Alpine chce sięgnąć jeszcze dalej i walczyć o kolejny tytuł i miejsce na podium w klasie LM P2 w wyścigach 24H Le Mans.

ZOBACZ TAKŻE:

Fabryczni tunerzy - Renault RS, Gordini i Alpine

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.