Corvette C5 kontra TRAXXAS XO-1 | Który pojazd okaże się szybszy?

Pas startowy lotniska w Modlinie, a na nim sportowy Chevrolet Corvette C5 Targa i jedno z najszybszych na świecie aut sterowanych radiem TRAXXAS XO-1. Czy zabawka może wyjść zwycięsko z tego pojedynku?

Footkhana | Neymar kontra Ken Block

Już na samym starcie wydawałoby się, że model sterowany radiem - wprawdzie jeden z najszybszych na świecie, ale jednak model, zabawka - nie ma szans z Chevroletem Corvette C5. Samochód ten posiada bowiem silnik LS1 V8 o pojemności 5665 cm? i mocy 345 KM, a dzięki licznym modyfikacjom układu wydechowego, dolotowego oraz obniżeniu wagi, może osiągnąć maksymalną prędkość 300 km/h.

Zespół przygotowujący TRAXXAS XO-1 do wyścigu również porządnie zmodyfikował swój model. Standardowo auto to w skali 1:7 osiąga maksymalną prędkość 160 km/h, a po zastosowanych zmianach może osiągnąć około 210 km/h poniżej 5 sekund. W modelu tym zmodyfikowano między innymi układ napędowy, zastosowano silnik Leopard 5682 1360kV, regulator Mamba XL2, chłodzenie Castle dual fan, dociążono przód o 200gr, zmieniono przełożenie oraz wprowadzono istotne zmiany w zasilaniu. Dodatkowo team TRAXXAS XO-1 był przygotowany na każde warunki i konieczność nagłego naładowania baterii auta. W tym celu jako mobilne źródło energii wykorzystano moc akumulatorków Energizer Precision o pojemności 2400mAh i TRAXXAS XO-1 był gotów do wyścigu.

O świcie na tle startujących i lądujących samolotów na jednym z pasów startowych modlińskiego lotniska stanęły zatem obok siebie słoń czyli Chevrolet Corvette C5 Targa o wymiarach (dł. - 4564 mm, szer. - 1869 mm, wys. - 1214 mm, masa - 1439 kg) i mrówka czyli TRAXXAS XO-1 o wymiarach (dł. - 686 mm, szer. - 195 mm, wys. - 128 mm i wadze około 5 kg).

Wielkie emocje, oczekiwanie, chwila napięcia i... start! To co stało się potem było zbyt szybkie, aby to właściwie opisać. Ponadto niektórzy mogliby nie uwierzyć w to, co właśnie przeczytali. Na szczęście można ten wyścig zobaczyć, do czego mocno zachęcamy!

 

ZOBACZ TAKŻE:

Slot Mods Raceways | Magiczne zabawki dla dużych chłopców

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.