Skoda numerem 1 w segmencie silników Diesla

Skoda stała się liderem sprzedaży w Polsce w kolejnej klasyfikacji: jest marką nr 1 wśród samochodów z silnikiem Diesla

Diesel czy benzyna | Co wybrać?

W zestawieniu od początku bieżącego roku do końca kwietnia, najczęściej wybierana w Polsce marka samochodów wyłoniła się na pozycji zdecydowanego lidera w dwóch kategoriach: lidera rynku i lidera wśród samochodów z silnikiem Diesla. W tym czasie zarejestrowano 6 900 samochodów marki Skoda z silnikiem wysokoprężnym, czyli o 8% więcej od drugiej marki w tej klasyfikacji i aż o około połowę więcej od konkurentów zajmujących kolejne czołowe pozycje.

Do Skody należy aż 14,5% polskiego rynku samochodów z silnikiem wysokoprężnym. To spektakularny sukces dowodzący, że czeskie samochody są równie często wybierane także w takiej wersji napędowej.

Także niekwestionowana pozycja lidera modelu Octavia na rynku polskim przekłada się na rynkowy sukces jej wersji, które są napędzane olejem napędowym. Przez pierwsze cztery miesiące roku Octavia z silnikiem TDI znalazła 2 779 nowych właścicieli w Polsce.

Skoda Fabia - lider segmentu B w Polsce - Ogłoszenia

Także w tym przypadku Skoda posiada zdecydowaną przewagę nad konkurencją: aż 15% i 25% nad kolejnymi najpopularniejszymi samochodami w naszym kraju. Wśród wszystkich kupowanych w Polsce modeli samochodów z Dieslem, aż blisko 6% z nich to Octavia. Fabia jest z kolei najczęściej wybieranym Dieslem w swoim segmencie.

30 lat silników Diesla BMW

Skoda dysponuje jednymi z najbardziej zaawansowanych silników wysokoprężnych na rynku. Zostały one opracowane wraz z niemieckimi specjalistami Grupy Volkswagena. Technologia turbodoładowanych Diesli z bezpośrednim wtryskiem paliwa jest rozwijana od 1989 roku. Od tamtego czasu kolejne jednostki wyposażone w tę technologię zdobyły liczne nagrody na całym świecie, dowodząc swojej jakości, wytrzymałości i imponującej wydajności, czego najlepszym dowodem jest ogromna popularność i uznanie na wszystkich szerokościach geograficznych.

Jednostki TDI zadebiutowały w marce Skoda wraz z pierwszą generacją modelu Octavia. Od tamtego czasu są częstym wyborem przy zakupie nowej Skody: dzięki połączeniu zachwycająco niskich wyników spalania wraz z satysfakcjonującą dynamiką i atrakcyjną ceną, doskonale wpisują się w strategię marki, którą jest zapewnianie klientowi najbardziej nowoczesnych i korzystnych technologii.

Skoda Octavia - lider segmentu C w Polsce - Ogłoszenia

Obecnie w modelach marki Skoda jest dostępna bogata paleta silników diesla, na którą składają się trzy jednostki w ośmiu wariantach mocy od 75 do 184 KM. W wielu przypadkach dostępne są one z nowoczesnymi elementami układu przeniesienia napędu: sześcio- i siedmiobiegowymi, dwusprzęgłowymi skrzyniami automatycznymi i nowoczesnym układem napędu na obie osie.

ZOBACZ TAKŻE:

Mini Cooper 5-drzwiowy | Dla minirodziny

źródło: Okazje.info

Więcej o: