Wideo | Opel Corsa D | Wciąż żywy

Po ośmiu latach produkcji przyszła pora na... kolejny facelifting. Na nową generację trzeba będzie poczekać jeszcze kilka lat

Claudia Schiffer reklamuje kolejnego Opla

Corsa ma już swoje lata. Model D został zaprezentowany w 2006 roku. Pięć lat później otrzymał facelifting. Mimo, że od 2011 roku w segmencie miejskich samochodów wydarzyło się sporo Opel nie przewiduje zupełnie nowego modelu. Jak widać po zdjęciach jeżdżących prototypów zmieniony zostanie głównie przód auta. Pojawi się tu duży znak firmowy, a grill upodobni się do tego z Adama. Z tyłu Corsa zmieni się tylko w niewielkim stopniu.

Oplowi nie wypada zmienić kilku listew. Po ośmiu latach produkcji modernizacja musi być poważna, jeśli firma myśli o utrzymaniu słupków sprzedaży. Oprócz nadwozia z nowym przodem zmianom zostanie poddane wnętrze. Deska rozdzielcza ma być zupełnie nowa, miejmy nadzieję, ze zaprojektowana ze znaną z odświeżonej Insignii powściągliwością.

Używana Corsa już od...

Od strony technicznej też nastąpią zmiany. Zawieszenie otrzyma nowe nastawy, by mogło dotrzymać kroku coraz lepszej konkurencji. Oferta silnikowa miejskiego Opla rozpoczyna się od nowego, jedno litrowego, 3 cylindrowego diesla aż po model OPC z 1,6 litrowym, czterocylindrowym silnikiem o mocy 200 KM. Nowa w programie będzie jednostka CDTi o pojemności 1,6 l pochodząca z Astry.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Opel Meriva FL 1.6 CDTI | Test | Miła niespodzianka

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.