4-cylindrowy boxer Porsche | Mały nie znaczy słaby

Pogłoski o nowym czterocylindrowym silniku Porsche pojawiały się już od jakiegoś czasu. Teraz wiadomo o nim coraz więcej

Porsche 921 | Wizja powrotu następcy 928

Według brytyjskiego magazynu Car, nowa jednostka z czterema cylindrami położonymi w układzie przeciwsobnym będzie dostępna w trzech wersjach pojemnościowych. Wszystkie będą oczywiście wykorzystywać układ turbodoładowania, który w przypadku bazowego 1.6 pomoże wygenerować 210 KM. Mocniejsza, dwulitrowa jednostka ma dysponować mocą około 290 KM i 400 Nm. Najmocniejszy silnik o pojemności 2.5-litra będzie miał aż 360 KM i 470 Nm.

Zobacz ile kosztują używane Porsche w Polsce

Wszystkie jednostki mają zadebiutować w modelach Boxster i Cayman, a następnie trafią do kolejnych modeli marki. Analizując poprzednie informacje, można być prawie pewnym, że będą to również silniki dostępne w modelu mniejszym od Boxstera, który ma trafić do oferty za kilka lat. Prawie pewne jest również, że najmocniejszy czterocylindrowiec pojawi się w ofercie modelu 911.

Fani marki mogą nie być zachwyceni tą wiadomością, ale dla miłośników Porsche, którzy wcześniej nie mogli pozwolić sobie na zakup nowego Boxstera czy Caymana mamy dobrą wiadomość. Wprowadzenie jednostek, których pojemność nie przekroczy dwóch litrów spowoduje znaczne obniżenie ceny z powodu mniejszej akcyzy. Oznacza  to, że ceny Boxstera z silnikiem 1.6 będą mogły kształtować się na poziomie nawet 180 - 190 tys. złotych. Obecnie najtańszy Boxster kosztuje 243 tys. Są już pierwszy chętni?

ZOBACZ TAKŻE:

Czterocylindrowy silnik turbo w Porsche 911?

Porsche Cayman S - Test | Żarty się skończyły

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.