Wideo | Cosworth podkręca GT86 i BRZ-a

Cosworth przygotował zestaw FA20 Stage 1 do tuningu Toyoty GT86 i Subaru BRZ. W zależności od ilości modyfikacji dostępne są trzy poziomy mocy

Sportowa historia Bentleya

Podstawowy zestaw FA20 Stage 1.1 zawiera zoptymalizowany komputer sterujący pracą silnika (ECU), układ wydechowy ze stali nierdzewnej i filtr powietrza o zwiększonym przepływie. To wystarczyło, by moc z 200 KM skoczyła na 220 KM (BHP). Kolejnym krokiem (Stage 1.2) jest zastosowanie środkowej części układu wydechowego wyposażonego w sferyczny rezonator, co zapewnia dodatkowe 5 KM (BHP). Całości dopełnia specjalnie opracowany kolektor wydechowy (Stage 1.3) o masie zredukowanej o 22%, co w połączeniu z poprzednimi zmianami daje ostatecznie moc 230 KM (BHP).

Toyota GT86 - Ogłoszenia

FA20 Stage 1 nie jest bynajmniej ostatnim słowem Coswortha w sprawie modyfikacji silnika "Toyobaru". Według informacji dostępnej na stronie brytyjskiej firmy już niedługo powinny pojawić się dwa kolejne zestawy zwane odpowiednio FA20 Stage 2 i FA20 Stage 3. Wygląda jednak na to, że będą do modyfikacje jedynie dla motorsportu. Na razie wiadomo, że japoński boxer będzie w stanie opuścić bramy zakładów Cosworth w specyfikacjach 325 KM i 380 KM.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Historia Fordów ze znaczkiem RS

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.