Subaru BRZ Series.Blue | Tylko tysiąc

W ślad za Toyotą GT86 także BRZ poddane zostało nieznacznym modyfikacjom. Przy okazji Subaru wypuściło limitowana edycję Series.Blue

Subaru obniża ceny

Zmiany nie są duże, ani tym bardziej rewolucyjne. To tylko pokazuje, że model jest całkiem udany i inżynierowie nie mają przy nim pełnych rąk roboty. Z nowości na rok modelowy 2015 można wymienić poprawiona aerodynamikę. Teraz współczynnik oporu powietrza wynosi 0,27 (wcześniej 0,28). Poprawę uzyskano m.in. dzięki zestawowi spojlerów zamontowanych pod przednim zderzakiem i po bokach nadwozia. Nie wiadomo jak na opływ powietrza wpłynęło zastosowanie nowej anteny. Od strony technicznej poprawiono charakterystykę prowadzenia dzięki nowym amortyzatorom. W środku jest teraz możliwość zamówienia wykończenia deski rozdzielczej imitacją włókna węglowego.

Sprawdź ceny używanego Subaru XV

BRZ Series.Blue także nie powala na kolana oferowanym wyposażeniem ponadstandardowym. Czarne koła STI mają czerwone centralne zatyczki, na czerwono pomalowano także zaciski hamulców. 500 sztuk powstanie w kolorze niebieskim WR Blue Pearl, kolejne 500 białym Crystal White. Auta będą dostępne wyłącznie z ręcznymi skrzyniami biegów. W środku znajdziemy tapicerkę ze skóry i alkantary z niebieskimi przeszyciami. BRZ Series.Blue na pewno będzie oferowany w Stanach Zjednoczonych, czy dotrze do Europy przekonamy się już niedługo.

ZOBACZ TAKŻE:

Subaru WRX STI | Pierwsza jazda | Poprawiona ikona

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.