Wörthersee 2014 | VW Golf GTI Wolfsburg Edition

O czym marzy przeciętny użytkownik Golfa GTI? Większa moc, personalizacja i potężny zestaw audio w bagażniku. Tak przynajmniej widzą to w Wolfsburgu

Wörthersee 2014 | Volkswagen GTI Roadster | Supersamochód z gry

Zlot miłośników GTI Worthersee w Austrii to doskonała okazja dla Volkswagena, by pokazać swoją wizję wyjątkowego Golfa. Nie chodzi oczywiście o GTI Roadster Vision powstałego z myślą o grze Gran Turismo 6, ale o w pełni jeżdżącym realnym aucie.

W Wolfsburgu od 2008 roku co roku powstaje jeden Golf GTI specjalnie z myślą o zlocie Worthersee. W tym roku jest to Wolfsburg Edition. Czerwony lakier udekorowano czarnymi pasami biegnącymi przez środek i po bokach wzdłuż auta. Na drzwiach widoczny jest specjalny motyw miasta Wolfsburg. Wygląd uzupełniają czarne koła OZ Racing zza których wystają czerwone zaciski hamulcowe.

Volkswagen Golf GTI - ogłoszenia

Motyw miasta odnajdziemy także wewnątrz. O tym, że mamy do czynienia z GTI przypominają nam napisy na drzwiach, czy wstawki kraciastej tapicerki na kubełkowych fotelach. Detale w postaci ramek nawiewów, zegarów, czy gałki drążka zmiany biegów są czerwone. Na pokładzie zamontowano zestaw audio o mocy 2170 W z jedenastoma głośnikami wspomaganymi przez umieszczony w bagażniku subwoofer, 24-calowy monitor LED-LCD i konsolę PlayStation.

Seryjna moc w takim aucie jakoś nie pasuje. Dlatego zastosowano silnik 2.0 TSI z Golfa R2 o mocy 380 KM współpracujący ze skrzynią DSG. Układ wydechowy wykonano ręcznie ze stali nierdzewnej i wyposażono w specjalny zawór pozwalający regulować jego głośność.

ZOBACZ TAKŻE:

Audi A3 Clubsport Quattro Concept | Zapowiedź RS3?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.