Salon Lipsk 2014 | Audi RS5 TDI concept | 25 lat TDI

Audi świętuje w tym roku 25-lecie montowania silników TDI. Dla uczczenia tej wyjątkowej okazji, niemiecki producent przygotował na targi w Lipsku specjalną wersję modelu RS5 z silnikiem Diesla

Dziewczyna i samochód: Matylda i Audi RS4 Avant

Jak sama nazwa wskazuje, nadwozie tego auta bazuje na modelu RS5, czyli najbardziej sportowej wersji dwudrzwiowego coupe, ale zamiast 4.2-litrowego benzynowego V8, pod maską znalazł się 3-litrowy silnik V6 TDI, który dodatkowo wyposażono w elektryczną sprężarkę, która ma poprawić przebieg krzywej momentu obrotowego i wyeliminować tym samym zjawisko turbo dziury.

Używane Audi RS4 - oferty

Taka konstrukcja produkuje tym samym 385 KM i 750 Nm momentu obrotowego i jest połączona z 8-biegową, automatyczną skrzynią biegów, z której napęd trafia oczywiście na wszystkie cztery koła. Dzięki temu Audi RS5 TDI concpet jest w stanie rozpędzić się od 0 do 100 km/h w ciągu 4 sekund i jechać z maksymalną prędkością 280 km/h. Przy tym wszystkim spalanie ma nie przekraczać średnio 5 litrów na 100 km. Dla porównania, zwykły model RS5, który legitymuje się mocą 450 KM i 430 Nm momentu obrotowego przyspiesza do 100 km/h w czasie 4.6 sekundy.

ZOBACZ TAKŻE:

Historia literek RS w Audi trwa już...

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.