Jaguar XER-S | Niemcy bez szans?

Jaguar XE jeszcze nie doczekał się oficjalnej premiery, a prasa brytyjska już spekuluje na temat topowej wersji XER-S

Jaguar E-Type Lightweight | Odrodzenie legendy

Nowy model Jaguara o oznaczeniu XE będzie mniejszy od XF-a, a zatem jego konkurentami będą takie modele, jak: BMW serii 3, Mercedes Klasy C czy nowy Lexus IS.

Samochód będzie pierwszym modelem Jaguara, wykorzystującym nową aluminiową platformę iQ[Al] zaprezentowaną w 2013 roku w koncepcyjnym crossoverze C-X17. Pod maską również nie zabraknie nowości. Do napędu posłużą czterocylindrowe jednostki benzynowe i wysokoprężne z nowej rodziny silników Ingenium, które według producenta będą odznaczać się wysokimi osiągami i oszczędnością. Firma potwierdziła też silnik 3.0 V6 Supercharged.

Sprawdź ceny Jaguara XF - Ogłoszenia

Największa niewiadomą pozostaje topowa wersja silnikowa. Niewykluczone, że Jaguar chcąc dotrzymać kroku niemieckiej konkurencji przygotuje też wersję XER-S. Najmocniejsza odmiana jednostki 3.0 V6 osiąga 380 KM, to nieco za mało, by konkurować z BMW M3 (431 KM), czy Mercedesem C63 AMG (457 KM). Według Auto Express najmocniejsza odmiana XE będzie napędzana silnikiem 5.0 V8 Supercharged o mocy 550 KM, co ma być wystarczające do osiągnięcia prędkości maksymalnej ponad 300 km/h.

Jaguar XE dotrze do salonów sprzedaży w przyszłym roku. Jeśli doniesienia o modelu XER-S okażą się prawdziwe, to i tak na drogach zobaczymy go najwcześniej w 2016 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Jaguar XFR-S Sportbrake

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.