100 000 zamówień na Opla Insignię po liftingu

Zmodernizowany Opel Insignia cieszy się dużym powodzeniem. Od premiery modelu na targach IAA we Frankfurcie nad Menem i wprowadzenia go na rynek jesienią zeszłego roku, na flagowego Opla złożono już 100 000 zamówień

Opel Meriva FL 1.6 CDTI | Test

Przez pierwsze cztery miesiące bieżącego roku był to najpopularniejszy model w swoim segmencie w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Holandii. Na wielu innych rynkach, w tym w Belgii, we Włoszech, w Austrii, Szwajcarii i Norwegii, odświeżony Opel umocnił swoją pozycję, zajmując w rankingach sprzedaży drugie miejsce.

Sprawdź oferty specjalne na nowe Ople

Również w Niemczech Insignia uplasowała się na drugiej pozycji wśród modeli wielkoseryjnych ze swojego segmentu. Stało się to za sprawą imponującego, wynoszącego aż 46% wzrostu sprzedaży w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Równie dobre wyniki Insignia uzyskuje w Polsce, gdzie została sklasyfikowana na drugim miejscu segmentu w kwietniu br.

Silniki są przystosowane do spalania trzech różnych rodzajów paliwa: benzyny, oleju napędowego lub skroplonego gazu (LPG). Ich moc wynosi od 110 KM do 325 KM w sportowej wersji OPC. Po modernizacji oferta modelu poszerzyła się o nową wersję Cross Tourer, czyli uterenoione kombi z napędem na cztery koła. Na tę odmianę zdecydowało się do tej pory 5% klientów.

Nowy Opel Insignia sedan z benzynowym silnikiem 1.8 o mocy 140 KM, systemem Start/Stop i sześciostopniową ręczną skrzynią biegów w podstawowej wersji wyposażenia kosztuje w aktualnej promocji od 83 750 zł.

ZOBACZ TAKŻE:

Opel zamyka fabrykę. Gliwice zamiast Niemiec

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.