Ferrari 412 Pickup | Sportowy samochód użytkowy

Brytyjczycy przygotowali pierwsze Ferrari 412 z tylną "paką". Nie służy ono jednak tylko do wożenia wielkogabarytowego bagażu

Film o Enzo Ferrari jednak powstanie?

London Motor Group, czyli ekipa popularnego programu Ultimate Wheels postanowiła zbudować użytkowy samochód z nadwoziem pickup, na bazie 25-letniego Ferrari 412. Pomysł dziwny, ale jak się okazało wzbudził spore zainteresowanie. Ferrari 412 to dosyć kontrowersyjnie wyglądające 4-osobowe coupe, które po modyfikacjach na pickupa wyposażono w prawie metrowe łóżko z drewna tekowego. Oznacza to, że poza przewiezieniem drabiny, w Ferrari możemy się również przespać. Dodatkowo pojawiły się także głośniki Bang & Olufsen i nowy układ wydechowy, który wydobył piękny dźwięk 320-konnego silnika V12.

Sprawdź ceny starszych modeli Ferrari w Polsce

Program Ulitmate Wheels jest transmitowany w Wielkiej Brytanii na antenie History Channel's. W Polsce program nosi tytuł "Ale bryka!" i jest pokazywany w czwartki o 22:00 na kanale History. W nowej serii poza Ferrari 412 pojawią się także ciekawie zmodyfikowane VW Camper, Ford Mustang, czy inspirowane B-grupową specyfikacją Audi.

ZOBACZ TAKŻE:

Najmniej seksowne samochody sportowe

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.