Porsche Supercup | Polski sukces w Monako

Kuba Giermaziak odniósł historyczne zwycięstwo na ulicznym torze Monte Carlo! Polak po starcie z pole position odparł ataki rywali i jako pierwszy minął metę w wyścigu prestiżowej serii Porsche Supercup

Porsche Carrera Cup | Tor Oschersleben | Relacja: Dobry występ polskiego zespołu

Na wyrazy uznania zasługuje cały zespół VERVA Racing Team, który idealnie przygotował samochód podczas całego weekendu. Kuba zaliczył udany start, dzięki czemu bez przygód udało się przejechać pierwszy zakręt oraz resztę okrążenia. W dalszej części zawodów polski kierowca musiał odpierać ataki Philippa Enga, jednak doświadczenie oraz opanowanie dzisiejszego zwycięzcy pozwoliło na obronę pozycji lidera.

Nasz rodak nie ukrywał emocji po wyścigu w tym legendarnym miejscu. Dzięki wspaniałej pracy całego zespołu VERVA Racing Team, polscy kibice  po raz pierwszy w historii usłyszeli Mazurka Dąbrowskiego podczas wyścigowego weekendu Grand Prix Monako. Ta wygrana to świetny prognostyk przed dalszą częścią sezonu. Kolejny wyścig Porsche Supercup odbędzie się 22 czerwca na torze Red Bull Ring w Austrii.

Kuba Giermaziak: "Wyścig wbrew pozorom wcale nie był łatwy. Wprawdzie wiedziałem, że nasz samochód jest bardzo szybki, ale oszczędzałem opony, gdyż końcówka mogła być bardzo dramatyczna. Starałem się również uniknąć jakiejkolwiek awarii. Ostatnie trzy kółka były trudne, ale miałem wszystko pod kontrolą oraz nie popełniłem błędu, dzięki czemu udało nam się wygrać! Zwycięstwo w Monako wiele dla mnie znaczy. Jest to jeden z wyścigów, który zawsze chciałem wygrać. Węgierski Hungaroring, gdzie na trybunach jest wielu Polaków oraz uliczny tor Monte Carlo to dla mnie najbardziej wyjątkowe obiekty. Niesamowicie się cieszę z dzisiejszego zwycięstwa i dziękuję całemu zespołowi VERVA Racing Team. Teraz zmierzamy do Austrii z wielką nadzieją na dobre wyniki".

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.