Wörthersee 2014 | Volkswagen GTI Roadster | Supersamochód z gry

Volkswagen - jako ostatnia marka koncernu z Wolfsburga - ujawnił, co zaprezentuje na zbliżającym się corocznym zlocie nad Jeziorem Wörthersee w Austrii. Fani marki powinni być zadowoleni

Volkswagen Passat B8 już jesienią

Podczas Wörthersee 2014 Volkswagen wystawi ekstremalną wizję Golfa GTI opracowaną specjalnie na potrzeby gry Gran Turismo 6 na konsolę Sony PlayStation. W dniach 28 - 31 maja na stoisku marki będzie można zobaczyć ten pojazd na żywo.

Volkswagen Golf GTI - ogłoszenia

Projekt nazywa się GTI Roadster Vision Gran Turismo i cechuje się bardzo odważnym designem, jak na Volkswagena. Pod maską znajduje się trzylitrowy silnik VR6 TSI twin-turbo. Generuje on 503 KM mocy i 666 Nm momentu obrotowego. Napęd jest przenoszony na cztery koła.

7-stopniową skrzynię biegów DSG zaprogramowano w celu jak najszybszej zmiany biegów na torze. Pojazd wyposażono też w pakiet ospojlerowania, m.in. z dużym tylnym skrzydłem. Co ciekawe samochód nie ma dachu. Taka chyba teraz panuje moda w koncernie Volkswagena, ponieważ Skoda i Seat również zastosowały ten zabieg w przypadku swoich koncepcyjnych modeli przygotowanych na Wörthersee.

ZOBACZ TAKŻE:

Volkswagen Golf R 400 Concept | 300 KM to za mało

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.