Jubileuszowa Mazda MX-5 wyprzedana w 10 minut!

MX-5 to kultowy już model Mazdy i najpopularniejszy roadster na świecie. Nie powinno więc nikogo dziwić, że na jego specjalną wersję szybko znaleźli się chętni, ale chyba niewielu przypuszczało, że 100 sztuk limitowanej edycji zostanie zamówionych w zaledwie 10 minut!

Mazda 3 - test | Pierwsza jazda

Niestety Mazda zdecydowała, że wyprodukuje tylko 100 egzemplarzy jubileuszowej MX-5 (w USA znanej pod nazwą Miata) i wszystkie trafią na rynek amerykański... Na auto można było składać zamówienia poprzez stronę internetową. Program miał wystartować 31 maja, ale znacznie szybciej znalazło się 250 chętnych, co było warunkiem wcześniejszego rozpoczęcia przyjmowania rezerwacji. Na całą pulę 100 egzemplarzy złożono zamówienia w 10 minut. Po weryfikacji 100 pierwszych zarejestrowanych klientów otrzyma możliwość zakupu samochodów u dilerów marki.

Kup sobie Mazdę MX-5 - sprawdź oferty

Mazdę MX-5 Miata 25th Anniversary Edition z ręczną skrzynią biegów wyceniono na 32 305 dolarów (automat wymaga 450 dolarów dopłaty). W ofercie nie ma żadnych dodatkowych pakietów wyposażenia, a auto dostępne jest tylko z twardym, automatycznie składanym dachem. Specjalna MX-5 trafi do amerykańskich salonów sprzedaży późnym latem. W tym samym czasie w ofercie w Stanach Zjednoczonych pojawi się MX-5 z roku modelowego 2015.

Z okazji 25 rocznicy powstania Mazdy MX-5, japoński producent z Hiroszimy stworzył specjalną wersję roadstera pod nazwą 25th Anniversary Edition, która w kwietniu zadebiutowała podczas salonu w Nowym Jorku. Specjalna edycja posiada karoserię w czerwonym kolorze Soul Red, kontrastującą z dachem, przednimi słupkami, lusterkami bocznymi w czarnym kolorze i grafitowymi obręczami kół. We wnętrzu również postawiono na kontrasty. Od wszechobecnej czerni odcinają się fotele i boczki drzwi wykończone białą skórą oraz ręcznie zdobiona deska rozdzielcza. Auto wyposażono także w amortyzatory marki Bilstein.

ZOBACZ TAKŻE:

Mazda MX-5 | 25 lat roadstera wszech czasów

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.