Volkswagen Passat B8 | Premiera 3 lipca

To będzie jedna z najważniejszych premier rynkowych tegorocznej jesieni. Już dziś wieczorem podczas specjalnej prezentacji w Berlinie, Volkswagen zaprezentuje po raz pierwszy nową generację Passata. Co już o nim wiemy?

Czy tak wygląda nowy Volkswagen Passat ?

Bazą samochodu będzie kolejna wersja uniwersalnej platformy MQB, zastosowanej dotąd w modelach segmentu C (Audi A3, VW Golf, Seat Leon, Skoda Octavia). To wcale nie oznacza, że nowy Passat będzie mniejszy od obecnego, bowiem zaletą tej płyty podłogowej jest jej skalowalność. Można zatem spodziewać się nieznacznie większego nadwozia przy jednoczesnym zmniejszeniu masy własnej. W przypadku Golfa było to ok. 100 kg i podobnego wyniku można się spodziewać w przypadku Passata.

Od strony technicznej nowy Passat będzie oferował szerszą paletę silników, nie tyle pod względem ilości oferowanych jednostek, co spektrum mocy. Podstawowym silnikiem nadal będzie 1.4 TSI, tym razem zapewne o mocy 125 KM. Ta sama jednostka (102 KM) posłuży za bazę dla wersji hybrydowej, która w sumie ma dysponować maksymalną mocą 204 KM. W palecie pojawi się mocny Diesel 2.0 TDI dysponujący mocą 240 KM i momentem 500 Nm. Niewykluczone, że standardowo będzie współpracował ze skrzynią DSG i napędem obu osi 4Motion. Najmocniejszy silnik Passata będzie oferował 280 KM.

Volkswagen Passat - znajdź wymarzone auto | Ogłoszenia

Już 8-calowy ekran multimedialny oferowany opcjonalnie w Golfie wydaje się duży. W Passacie będzie można zamówić 12,3-calowy ekran wyświetlający informacje o samochodzie i służący do obsługi radia, czy nawigacji. Wygląd wnętrza nadal pozostaje zagadką, przedstawione szkice dają jedynie pogląd, jak nowy Passat będzie się prezentował z zewnątrz.

ZOBACZ TAKŻE:

Volkswagen Passat | 40 lat minęło

Volkswagen Passat | Karta wozu

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.