Ford Motorcraft Service | Tani serwis dla starszych Fordów

Ford wprowadził nowy, konkurencyjny cenowo program serwisowy dla samochodów osobywch i dostawczych od czwartego roku użytkowania

Promocyjne przeglądy w ASO

Ford z równą uwagą podchodzi do sprzedaży i obsługi samochodów nowych, sprzedawanych na polskim rynku, jak i do aut używanych, jeżdżących po polskich drogach. W trosce o podniesienie poziomu bezpieczeństwa i zadowolenia użytkowników Fordów zainicjowany został w ubiegłym roku program Ford Używane, dzięki któremu w sieci dilerskiej Forda wszyscy chętni na auto z rynku wtórnego mogą kupować samochody o pewnej przeszłości, sprawne technicznie i wolne od wad prawnych. To ważny krok w stronę normalizacji rynku aut używanych w Polsce, zdominowanego przez pojazdy źle naprawione po wypadkach, w kiepskiej kondycji technicznej i z drastycznie zaniżonymi przebiegami.

Kolejna inicjatywa skierowana jest do tych wszystkich, którzy użytkują już osobowe albo dostawcze Fordy, a ich samochody mają przynajmniej 4 lata. To program Ford Motorcraft Service, który ma przekonać kierowców do korzystania z usług autoryzowanych stacji obsługi, gwarantujących pełny profesjonalizm usług, wysokie standardy obsługi klienta i nienaganną jakość części montowanych do samochodów. Gwarancją tej jakości jest Ford, do którego należy marka Ford Motorcraft. W jej ofercie produktowej znajdują się części zamienne do samochodów koncernu Ford Motor Company. W ramach programu Ford Motorcraft Service przygotowano ofertę konkurencyjnych cenowo produktów oraz usług serwisowych w zakresie czynności obsługowych i popularnych napraw.

Właściciele starszych aut starają się omijać autoryzowane stacje obsługi, decydując się na usługi prywatnych warsztatów, nie bacząc na ich poziom. Zachętę stanowią dla nich głównie atrakcyjne ceny. Ich przystępność wynika jednak najczęściej z niskich standardów napraw, pobieżności obsługi oraz ze stosowania słabej jakości części eksploatacyjnych i zamiennych.

Używane Fordy na sprzedaż - sprawdź najlepsze oferty

Tymczasem wizyta cztero-, pięcio- czy sześcioletnim Fordem w autoryzowanej placówce wcale nie musi być dokuczliwa dla portfela. Dzięki programowi Ford Motocraft Service można dokonać obsługi auta albo popularnej naprawy w atrakcyjnej cenie. Dotyczy to całej sieci Forda, w której obowiązują te same zasady programu Ford Motorcraft Service. Klient może dokonać wymiany części lub naprawy w jakimkolwiek Autoryzowanym Serwisie Forda, zachowując gwarancję w całej sieci.

Ford Motorcraft Service to między innymi propozycje specjalnych, promocyjnych pakietów usług serwisowych, uwzględniających najpopularniejsze prace wykonywane regularnie w samochodach. Wśród nich uwagę należy zwrócić na dwa pakiety:

- Pakiet Ford Motorcraft Service , usługa obejmująca swoim zakresem: recepcję przejazdową, wymianę oleju, filtra oleju i filtra powietrza. Jednolita cena tej usługi w całej sieci Forda to 279 zł, zarówno dla aut osobowych, jak i dostawczych.

- Pakiet Przegląd 4+ , usługa obejmująca swoim zakresem: 30 czynności przeglądowych, wymianę oleju, filtra oleju i filtra powietrza. Jednolita w całej sieci Forda cena tej usługi to 490 zł dla samochodów osobowych i 590 zł dla samochodów dostawczych. W ramach Przeglądu 4+ klient otrzymuje również usługę Assistance 12, działającą przez okres 12 miesięcy albo do kolejnego przeglądu.

To, co zdecydowanie odróżnia ofertę Forda w programie Ford Motorcraft Service od oferty prywatnych warsztatów to przyjęcie samochodu w ramach recepcji przejazdowej, gdzie w obecności klienta dokonywana jest wstępna kontrola pojazdu. Jeżeli podczas tych czynności kontrolny zostaną stwierdzone jakiekolwiek niedomagania, klient otrzyma informację, co i kiedy powinno być naprawione. Dołączony kosztorys informuje również klienta o cenie usługi. Recepcja przejazdowa obejmuje zakres czynności istotnych dla bezpieczeństwa, wygody jazdy oraz trwałości auta.

Szczegółowe informacje na temat programu Ford Motorcraft Service, w tym wykaz wszystkich pakietów promocyjnych, a także listę czynności przeglądowych wchodzących w skład pakietu Przegląd 4+, znaleźć można na stronie internetowej: http://www.ford.pl/Serwis

Standard obsługowy jest taki sam w każdym Autoryzowanym Serwisie Forda. Najważniejsze elementy tego standardu to: używanie tylko oryginalnych części zamiennych, szczegółowy kosztorys przed przystąpieniem do usługi, dotrzymanie uzgodnionego wcześniej terminu odbioru samochodu z serwisu, czysty pojazd po wykonaniu usługi, informacja telefoniczna, potwierdzająca wykonanie usługi.

Takie standardy obsługowe są praktycznie nieosiągalne w większości prywatnych warsztatów. Odwiedzając autoryzowany serwis Forda kierowca może być pewien, że wyjedzie samochodem w pełni sprawnym albo z wiedzą, co niedomaga w jego aucie i co będzie musiał wymienić lub naprawić w najbliższym czasie. Może być również pewien, że Ford Motorcraft Service to najkorzystniejszy cenowo serwis dla aut od czwartego roku eksploatacji w sieci autoryzowanych warsztatów, obowiązujący w całej Europie.

Ford Motorcraft Service to nie tylko atrakcyjne cenowo, podstawowe czynności serwisowe, prowadzone według najwyższych standardów obsługowych obowiązujących w sieci autoryzowanych stacji obsługi. To również możliwość dokonania popularnych napraw w bardzo korzystnej cenie, przygotowanej specjalnie dla użytkowników Fordów czteroletnich lub starszych.

Istotnym elementem programu Ford Motorcraft Service jest również możliwość kupowania i wymiany ogumienia w preferencyjnych cenach. Także opon tzw. klasy premium. Dzięki bezpośrednim umowom z producentami Ford może zaproponować bardzo korzystne warunki zakupu ogumienia.

Program obejmuje również możliwość przygotowania samochodu do przeglądu rejestracyjnego. Odbywa się to podczas dodatkowej wizyty w serwisie. Po takiej gruntownej kontroli i ewentualnej ingerencji mechaników właściciel czteroletniego, lub starszego Forda może być pewien, że diagnosta nie będzie miał żadnych zastrzeżeń.

ZOBACZ TAKŻE:

Pół wieku z Mustangiem | Historia modelu

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.