Mercedes 300SL Gullwing | Wypadek w trakcie Mille Miglia

Przepiękny Mercedes 300SL został poważnie rozbity w wypadku, do którego doszło na dojazdówce klasycznego rajdu Mille Miglia

Najstarszy Mercedes SL 300 odrestaurowany

Do wypadku doszło w sobotę rano w miejscowości Tuscia we Włoszech. Piękny zabytkowy Gullwing zderzył się czołowo z BMW serii 1 jadącym w stronę Rzymu. Auto brało udział w rajdzie pojazdów zabytkowych Mille Miglia. Powody wypadku nie są jeszcze znane. Niemieckie media podały, że zabytkowym Mercedesem podróżowali synowie właścicielki firmy Sixt, znanej na całym świecie sieci wypożyczalni samochodów.

Zobacz ceny Mercedesa SL w Polsce

Na miejsce wypadku przyjechały dwie karetki, które przetransportowały kierowców do szpitala. Na szczęście obrażenia nie okazały się poważne i nie zagrażają życiu obu osób. Samochodów raczej nie da się już naprawić. O ile BMW, które po wypadku wpadło do rowu nie jest wielką stratą dla motoryzacyjnego świata, o tyle obraz potężnie uszkodzonego Mercedesa 300SL Gullwing jest bardzo przykry. Niestety jego naprawa, z racji na specyficzna konstrukcję nadwozia będzie kosztować około 800 tysięcy euro.

 

ZOBACZ TAKŻE:

Mercedes 300 SL Gullwing, który spędził 40 lat w garażu

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.