Nowe auto z fabryki w Tychach? Rząd potwierdza, Fiat milczy

Według Centrum Informacyjnego Rządu, Fiat Auto Poland zamierza rozpocząć w fabryce w Tychach i Bieruniu produkcję nowego modelu Grupy Fiata. Nie jest to jednak takie pewne

Cytaty wielkich i znanych o motoryzacji

Ma być to samochód osobowy segmentu B. Jeżeli informacje się potwierdzą, może to oznaczać, że w Polsce będzie produkowany następca Fiata Punto lub ewentualny następca modelu Alfa Romeo Mito. W krótkiej informacji CIR pojawiły się także dane mówiące, że 96% produkcji nowego samochodu z Tych miałoby być eksportowane do Europy i Stanów Zjednoczonych. Jak dowiedzieliśmy się od Rafała Grzaneckiego, Szefa Biura PR & Komunikacji Fiat Auto Poland S.A. na razie Fiat nie komentuje tych doniesień.

Używany Fiat Punto w polskich ogłoszeniach

Produkcja nowego modelu wpłynęłaby na pewno na utrzymanie obecnego zatrudnienia na poziomie 3000 pracowników oraz utworzenia około 420 nowych miejsc pracy w fabryce i około 1500 w firmach współpracujących. Inwestycja dostosowania fabryki może kosztować prawie 2,54 mld zł a jej zakończenie planowane jest na koniec 2017 roku. Fiat Auto Poland na razie całej sprawy nie komentuje. Informacja ta ma jednak wiele wspólnego z planem pięcioletnim grupy Fiata, który został opublikowany w tym roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Zobacz plan pięcioletni Grupy Fiat

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.