Wideo | Euro NCAP rozbił C-Klasę i i10

Euro NCAP przeprowadziło kolejne testy zderzeniowe. Mały Hyundai i10 oraz najnowszy Mercedes C Klasy zaliczyły je bez problemów, ale...

Hyundai i10 - test | Dobrze się zapowiada

Hyundai i10 to bardzo dobrze przygotowany samochód. Podczas pierwszych jazd pokazał, że jest dobrze wykonany i przyjemnie się prowadzi. Aby obraz był pełen brakowało tylko wyników testów zderzeniowych. Teraz już są. Mały Hyundai zaliczył je na ogólną ocenę czterech gwiazdek. To dobry wynik, jego konkurenci z segmentu A rozbijani w tym roku (Mitsubishi Space Star, Opel Adam) także otrzymali czwórki z zakresu bezpieczeństwa. Jedyne modele tej wielkości, oceniane wg nowych kryteriów (po 2009 roku) to trojaczki koncernu VAG (Skoda Citigo, Seat Mii oraz VW Up).

Hyundai i10 - ogłoszenia

Zobacz wideo

Mercedes C200 | Test | Musi się udać!

Mercedes C Klasy także zrobił na nas dobre wrażenie. Wygląd upodabniający go do S Klasy dobrze zapowiadał, a podczas testu okazało się, że podobieństwo jest nieprzypadkowe. Nowy "średniak" Mercedesa jest wyraźnie lepszy od poprzednika w niemal każdym aspekcie. Tak, jak się spodziewaliśmy, nowy Mercedes okazał się bardzo dobrze przygotowany na ewentualność poważnej kolizji. Podobnie, jak Lexus IS i Infiniti Q50 w zeszłym roku, BMW serii 3 w 2012 r. oraz Audi A4 w 2009 r., nowa C Klasa zdobyła 5 gwiazdek. Tu nie mogło być inaczej.

Mercedes C Klasa - ogłoszenia

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Euro NCAP | 11 nowych rozbitków

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.