Pulsar | Nissan wraca do segmentu C

20 maja 2014 roku Nissan pokaże nowy model w segmencie C zwany Pulsar. To następca modeli Tiida i Almera

Zobacz najwspanialsze wyroby japońskiej motoryzacji

Pulsar to nazwa historyczna. Nissan Pulsar zadebiutował w Japonii w 1978 roku. W Europie ten model sprzedawany był wówczas jako Datsun Cherry. W 1986 roku, trzecia generacja nosiła już znajomą nazwę Nissan Sunny. W 1995 roku zadebiutowała Almera, a w 2007 r. (w Europie) Tiida. W Japonii Nissan Pulsar był oferowany do 2000 roku, czyli do generacji N15 włącznie (pierwsza Almera).

W 2007 roku Nissan zaprezentował model Qashqai, crossovera segmentu C, który miał zastąpić niemodne już hatchbacki. Druga generacja Qashqaia jest nieco większa tak, by mogła konkurować z innymi SUV-ami segmentu C. Większa jest też cena, zatem powstała spora luka w ofercie firmy. To spowodowało decyzję o powrocie wciąż niezmiernie popularnego w Europie segmentu C.

Nissan Almera - ogłoszenia

Nissan sprzedaje na niektórych rynkach azjatyckich model o nazwie Pulsar (generacja C12/B17) w postaci hatchbacka i sedana. Pierwszy zwiastun pokazuje jednak, że europejski Pulsar może być zupełnie oddzielnym modelem. Wszystko stanie się jasne we wtorek 20 maja, gdy Nissan oficjalnie zaprezentuje nowy model. Dziś wiemy, że nowy Pulsar będzie produkowany w fabryce Nissana koło Barcelony w Hiszpanii, zaś jego sprzedaż rozpocznie się jesienią tego roku.

Zapraszamy do galerii , gdzie możecie zobaczyć Nissany Pulsar wszystkich generacji.

ZOBACZ TAKŻE:

Samochody, których nie znasz | Część I

Samochody, których nie znasz | Cz. II

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.