Nowa Skoda Roomster będzie produkowana w Polsce. Kolejne inwestycje koncernu VAG

Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, w Poznaniu produkowana będzie nowa generacja Skody Roomster

Volkswagen Crafter z Polski

Taka właśnie sensacyjna informacja pojawiła się dzisiaj w czeskich mediach. Wszystko wygląda na to, że następca modelu Roomster będzie produkowany w zakładach Volkswagena w Antoninku. Póki co powstaje tam Volkswagen Caddy, z którym nowa generacja Roomstera najprawdopodobniej będzie spokrewniona. Oznaczałoby to kolejną inwestycję koncernu VAG w Polsce. Z niecierpliwością czekamy na oficjalne stanowisko importera Skody Polska.

Ile w Polsce kosztuje Roomster?

Obecny Roomster produkowany jest od 2006 roku. W zeszłym w Kvasinach, gdzie obecnie produkowany jest ten model powstało ponad 30 tys sztuk. Od przyszłego roku w czeskiej fabryce ma być produkowany crossover marki Seat, który bazuje na modelu Yeti oraz kolejna większy SUV czeskiej marki. Zakład ma docelowo produkować do 300 tys. aut.

Zobacz nasz test Skody Roomster

W zakładach produkcyjnych na terenie Polski powstało w zeszłym roku 575 117 samochodów. Liderem w tej dziedzinie jest Fiat Auto Poland, który w tyskiej fabryce wyprodukował 295 700 aut (51,42%). Drugie miejsce zajmuje Volkswagen Polska - prawie 171 tys. aut (29,71 %) a trzeci jest Opel Polska, który w Gliwicach wytworzył 108 542 tys. pojazdów (18,87 %).

ZOBACZ TAKŻE:

Zobacz jak obronić się przed warsztatowymi oszustami

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.