Fabryka w Tychach będzie produkować następcę Fiata Punto

Fiat ogłosił plan 5-letni. Wynika z niego, ze długo oczekiwany następca modelu Punto pojawi się w 2016 roku. Jego produkcja ma odbywać się w Tychach

40 lat Małego Fiata

W drugiej połowie 2016 roku planowany jest debiut nowego modelu segmentu B. W linii prostej będzie to następca wysłużonego, bo produkowanego od 2005 roku, modelu Punto (oferowanego z niewielkimi zmianami jako Grande Punto, Punto Evo i Punto). Prawdopodobnie stanie się on członkiem rodziny 500 i otrzyma nazwę 500 Plus, choć kwestia nazwy nie jest najważniejsza. Dla nas większe znaczenie ma przydzielenie jego produkcji tyskiej fabryce Fiata. Włosi zainwestują 2,36 mld złotych, by dostosować polski zakład do produkcji nowego modelu. Co istotne, ma on szansę na niezłą sprzedaż w Europie.

Sprawdzone auto miejskie: Fiat Punto - Ogłoszenia

Fiat Punto, którego konstrukcja liczy już 9 lat, znalazł w zeszłym roku w Europie 103,8 tys. klientów. Potencjał rynku jest znacznie większy, jego lider (Ford Fiesta) sprzedał się w ilości 292,6 tys. sztuk.

Jeep Renegade | Model dla ludu

Inne premiery Fiata

Na jesieni tego roku na rynku zadebiutuje Fiat 500X. Jest bliźniaczym modelem niedużego uterenowionego Jeepa Renegade. Pod koniec 2015 roku Fiat pokaże w Europie dwie nowości, w tym kompaktowego sedana. Prawdopodobnie będzie to nowe Viaggio (oferowany obecnie m.in. w Chinach), zwiastujący następcę modelu Bravo. Jego rynkiem docelowym będzie Rosja. W pierwszej połowie 2016 roku dołączy do niego hatchback i kombi, czyli nowe Bravo w dwóch oczekiwanych w Europie wersjach nadwoziowych.

W planach Fiata są jeszcze dwie planowane premiery. W połowie 2017 roku na rynku ma się pojawić kompaktowy CUV (następca Sedici, prawdopodobnie spokrewniony z nowym Bravo), a w pierwszej połowie 2018 roku kolejna generacja Pandy.

ZOBACZ TAKŻE:

Z "500" w nazwie - cz. 1

Z "500" w nazwie - cz. 2

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.