Volkswagen Golf Sportsvan | Zamiast Plusa

Jeszcze przed wakacjami w salonach zadebiutuje Golf Sportsvan. Co oferuje ten wysoki hatchback?

Golf Sportsvan należy do trudnej do sklasyfikowania grupy. Jest czymś pomiędzy typowym hachbackiem (Golf), a kompaktowym minivanem (Touran). W stosunku do Golfa Sportsvan ma większy o 5 cm rozstaw osi (2685 mm), jest dłuższy o 8 cm (4338 mm) i wyraźnie wyższy (1578 mm), bo aż o 12,5 cm. Ale to nadal o 10 cm mniej na wysokość od Tourana.

Volkswagen Golf R 400 Concept | 300 KM to za mało

Zaletą Golfa Sportsvan z pewnością jest przestronne wnętrze i duży bagażnik. Kufer pomieści 500 litrów bagażu, 120 l więcej od Golfa. Całkowita przestrzeń za przednimi fotelami wynosi 1520 l. Aranżację wnętrza ułatwia przesuwana na długości 18 cm tylna kanapa.

W kwestii napędu u Volkswagena zawsze można liczyć na szeroki wybór. Jednostki benzynowe będą dostępne w wersjach mocy 85 KM, 110 KM, 125 KM i 150 KM, wysokoprężne zaś 110 KM i 150 KM. Dla lubiących oszczędzać zarezerwowano wersję BlueMotion napędzaną silnikiem 1.6 TDI. Średnie zużycie paliwa wynosi wg producenta zaledwie 3,6 l/100 km.

Volkswagen Golf - ulubieniec Polaków - Ogłoszenia

Na pokładzie nie zabraknie nowoczesnych systemów bezpieczeństwa oraz tych, ułatwiających kierowcy codzienne poruszanie się. Są wśród nich system monitorowania martwego pola, system czujników cofania z funkcją wykrywania nadjeżdżających pojazdów, światła adaptacyjne zapobiegające oślepianiu kierowców jadących z przeciwka, czy asystent parkowania.

Sportsvan zastąpi w palecie Volkswagena model Golf+. Debiut rynkowy w salonach będzie miał miejsce w czerwcu tego roku. Polski cennik nie jest jeszcze znany, w Niemczech najtańszy Golf Sportsvan kosztuje 19 625 euro.

ZOBACZ TAKŻE:

Dziewięć premier Volkswagena w 2014 roku

dane dostarcza:

embed
Więcej o:
Copyright © Agora SA