BMW M5 "30 Jahre" | 10 szt. za każdy rok

Szykuje się gratka dla kolekcjonerów. BMW wypuści limitowaną serię M5 mającą uczcić 30 lat produkcji sportowej "piątki". Powstanie jedynie 300 sztuk

Serię nazwano "30 Jahre", czyli "30 lat". Dowiadujemy się o tym niemal na każdym kroku, stosowne napisy umieszczono m.in. na wlotach powietrza na przednich błotnikach, na progach i na desce rozdzielczej. Ta ostatnia plakietka ma dodatkowo indywidualny numer egzemplarza.

Każde auto ma szary matowy lakier Frozen Dark Silver, 20-calowe dwukolorowe koła z oponami 265/35 z przodu i 295/30 z tyłu, a wewnątrz tapicerkę uszytą ze skóry Merynosów łączonej z Alcantarą.

Znajdź używane BMW M5 dla siebie - ogłoszenia

Najciekawiej wersja limitowana prezentuje się od strony technicznej. Silnik wzmocniono o 40 KM i 20 Nm, dzięki czemu uzyskuje on ładnie wyglądające na papierze 600 KM i 700 Nm. Siedmiobiegowa skrzynia DCT przekazuje moc na koła w sposób wyjątkowo efektywny, gwarantując sprint do setki w 3,9 sekundy. To 0,4 s szybciej od standardowego M5. W utrzymaniu ważącego 1870 kg auta w ryzach pomaga standardowy pakiet Competition oferujący zawieszenie obniżone o 10 mm, system M Dynamic Mode oraz grubsze drążki stabilizatorów. Na liście opcji, które warto rozważyć jest pakiet M Driver's pozwalający uzyskać prędkość maksymalną 305 km/h, zamiast 250 km/h dostępnych w standardzie.

ZOBACZ TAKŻE:

BMW M, które nigdy nie weszły do produkcji

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.