Opel Corsa | Premiera w Paryżu

Podczas salonu samochodowego w Paryżu (04-19 październik 2014) Opel zaprezentuje zmodernizowaną Corsę, ale już teraz w sieci pojawiły się zdjęcia bez kamuflażu

Claudia Schiffer reklamuje kolejnego Opla

Nowa Corsa została przyłapana na ulicach Paryża, prawdopodobnie w trakcie kręcenia reklamy. Obecna generacja ma już swoje lata. Model D został zaprezentowany w 2006 roku. Pięć lat później otrzymał facelifting. Mimo, że od 2011 roku w segmencie miejskich samochodów wydarzyło się sporo Opel nie przewiduje zupełnie nowego modelu. Jak widać po zdjęciach jeżdżących prototypów zmieniony zostanie głównie przód auta, który prezentować się będzie niczym mieszanka Astry z Adamem. Z tyłu Corsa zmieni się tylko w niewielkim stopniu.

Rewolucji nie będzie też w środku. Nieco zmieniona deska rozdzielcza, lepsze materiały, nowe linie wyposażenia i kolory. To wszystko. Corsa otrzyma za to systemy elektroniczne rodem z Astry. Mimo tych niewielkich zmian, nowy model ma być o nawet 100 kg lżejszy od poprzednika.

Używana Corsa już od...

Oferta silnikowa miejskiego Opla rozpoczyna się od nowego, jedno litrowego, 3 cylindrowego diesla aż po model OPC z 1,6 litrowym, 4 cylindrowym silnikiem o mocy 200 KM. Nowa w programie będzie również jednostka CDTi o pojemności 1,6 l pochodząca z Astry.

ZOBACZ TAKŻE:

Opel Meriva FL 1.6 CDTI | Test | Miła niespodzianka

Fot. Michał Dek

Więcej o: