Trident Iceni | Sportowo z dieslem

W 2008 roku angielska manufaktura Trident zaprezentowała model Iceni z 8 cylindrowym silnikiem diesla. Jednak dopiero teraz, sześć lat później można zacząć go zamawiać

Historia logotypów znanych marek cz.2

W świecie samochodów sportowych Trident Iceni będzie się zdecydowanie wyróżniać. Pod maską zamontowano bowiem 6,6 litrowy turbodiesel. Silnik V8 osiąga moc 400 KM i aż 950 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Moc przekazywana jest za pośrednictwem automatycznej, sześciobiegowej skrzyni. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 3,9 sekundy, prędkość maksymalna wynosi 306 km/h. Na tym jednak nie koniec. Istniejąca od 1965 roku firma Trident przygotowała jeszcze mocniejszą wersję, która osiąga moc 436 KM i moment obrotowy o wartości 1288 Nm. Komu ciągle mało może zamówić dodatkowy pakiet mocy o nazwie: Track Performance Pack. Przy tej opcji V8 rozwija aż 670 KM mocy i 1424 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Oprócz dwumiejscowego coupe w ofercie znajdzie się również wersja kombi i kabrio. Ceny rozpoczynają się od 116 000 euro. Najlepsze jednak na koniec. Brytyjczycy póki co nie zdradzili spalania jednak auto po zatankowaniu pod korek ma mieć zasięg... uwaga, uwaga 3200 km! Pozostawiamy to bez komentarza.

ZOBACZ TAKŻE :

Za co kochamy angielską motoryzację

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.