Lexus LX 570 Supercharger | Na przekór trendom

Lexus stworzył model dla tych, co nie liczą się ani z cenami paliw, ani z ochroną środowiska

Wyjątkowe kabriolety koncernu Toyota

Samochody terenowe o konstrukcji ramowej nie cieszą się zbytnim zainteresowaniem w Europie. Dlatego Lexus nie oferuje u nas swojego największego modelu LX, spokrewnionego z Toyotą Land Cruiser V8 (J200). Za to na Bliskim Wschodzie owszem i to z dużym, stworzonym z myślą o rynku amerykańskim, silnikiem 5.7 V8. W standardowej wersji rozwija on pełne uznania 383 KM mocy.

Kuwejt to jedno z miejsc na ziemi, gdzie terenówki Toyoty, w tym Lexusa, darzy się niemal nieograniczonym zaufaniem. Aby uczcić ten rynek, Lexus przygotował coś specjalnego. Coś, czego dotąd jeszcze nie oferował. Najmocniejszego swojego SUV-a wyposażył w doładowanie mechaniczne.

Lexus RX - niezawodny SUV z drugiej ręki - ogłoszenia

Dzięki temu zabiegowi Lexus LX 570 Supercharger oferuje swojemu kierowcy jeszcze bardziej imponujące 450 KM mocy transferowane na obie osie za pomocą sześciobiegowego automatu. Potężny silnik umożliwia temu kolosowi osiągnięcie 100 km/h w niecałe 7 sekund.

W wyposażeniu standardowym znajdziemy m.in. czujniki parkowania, elektryczne sterowanie tylnej klapy, nawigację satelitarną, podgrzewane i, co ważniejsze, wentylowane fotele, skórzaną tapicerkę z wykończeniem wnętrza imitującym drewno, czy system nagłaśniający Mark Levinson.

ZOBACZ TAKŻE:

Salon Pekin 2014 | Lexus NX | Kolejny SUV

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.