Lakier Nissana odporny na brud

Kto z nas nie chciałby jeździć zawsze czystym samochodem? Niestety drogi są brudne, pogoda zmienna, a na częstą pielęgnację niewiele osób ma czas i pieniądze. W niedalekiej przyszłości prawdopodobnie nie będzie trzeba tak często myć aut

Nissan Note - test | Pierwsza jazda

Jak to możliwe? Wszystko za sprawą niebrudzącego się lakieru. Nad takim rozwiązaniem pracuje właśnie Nissan. Japoński producent zdecydował pochwalić się swoim pomysłem, prezentując Note'a z nadwoziem w połowie pokrytym standardowym lakierem, a w połowie lakierem wykorzystującym innowacyjną technologię. Zdecydowaną różnicę widać już na pierwszy rzut oka.

Nowy Nissan? Sprawdź oferty specjalne

Lakier superhydrofobowy i oleofobowy odpycha wodę i brud, do powierzchni nie przylega też tłuszcz. Nissan jest pierwszym producentem pojazdów, który zastosował technologię Ultra-Ever Dry w powłoce lakierniczej nadwozia. Ochronna warstwa powietrza między lakierem a otoczeniem skutecznie powstrzymuje wodę z kałuż i drogi przed pozostawianiem brudnych śladów na nadwoziu. Obecnie nie ma planów stosowania tej technologii jako fabrycznej opcji dostępnej w modelu, ale Nissan rozważa jej wykorzystanie w przyszłości.

Nie jest to pierwsza "samoczyszcząca" technologia zastosowana w Nissanie Note. Samochód jest już wyposażony w kamerę cofania z funkcją mycia i suszenia. Obiektyw kamery jest automatycznie przemywany wodą i suszony sprężonym powietrzem, aby zagwarantować prawidłowe działanie czujników decydujących o bezpieczeństwie w każdych warunkach.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Nissan Juke po zmianach

zobacz inne Środki konserwujące w

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.