Syreną dookoła Polski | Podróż sentymentalna

Dwóch śmiałków, pasjonatów starej motoryzacji postanowiło odbyć podróż dookoła Polski prawie 40-letnią Syreną. Czy uda im się tego dokonać królową poboczy? Takiego przydomka dorobiła się przecież awaryjna Syrena. Życzymy powodzenia!

55 lat Syreny

Grzegorz Sroka i Artur Samborski, bo o nich mowa, zamierzają przełamać ten niechlubny stereotyp na temat polskiego samochodu. Na wszelki wypadek w bagażniku mają zapas najpotrzebniejszych części zamiennych. Syreną 105L z 1976 roku chcą przejechać ponad 3 000 km w zaledwie 10 dni. W dodatku będą za sobą ciągnąć przyczepę kempingową z epoki, Niewiadów N-126e z 1986 roku.

Szukasz używanego auta?

Podróżnicy wyruszyli 25 kwietnia z Krakowa i skierowali się na zachód. Zgodnie z planem odwiedzą m.in. trzy najdalej wysunięte krańce Polski: na zachód, na północ i na wschód. Całą trasę chcą przejechać drogami lokalnymi, by odkrywać nieznane zakątki naszego kraju. Jeśli wszystko pójdzie pomyślnie, 4 maja Syrena ponownie zawita do Krakowa.

Więcej informacji z wyprawy dookoła Polski można znaleźć na profilu na Facebooku. Istnieje też możliwość śledzenia aktualnej pozycji Syreny.

ZOBACZ TAKŻE:

Słynny fabrycznie nowy Polonez z bliska | Wideo

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.