Salon Pekin 2014 | Nissan Lannia Concept

Lannia to prototyp Nissana zaprojektowany przez Chińczyków, dla (młodych) Chińczyków, którego produkcja ma się odbywać wyłącznie w Państwie Środka

W zeszłym roku w Szanghaju Nissan pokazał prototyp o przyjaznej nazwie Friend-ME. Zapowiedzi, że jest to zwiastun modelu przygotowywanego specjalnie z myślą o rynku chińskim potwierdza pojawienie się w Pekinie prototypu o nazwie Lannia. Już na pierwszy rzut oka widać, że Lannia jest rozwinięciem Friend-ME nieco bardziej zbliżonym do ostatecznej formy.

Nissan Primera - ogłoszenia

Ogólny wygląd Lannii jest bardzo podobny do konceptu Sport Sedan pokazanego w tym roku w Detriot. Sport Sedan to zwiastun nowej Maximy, a czym jest Lannia? Nissan nie zdradził dotąd żadnych wymiarów niebieskiego prototypu, ani szczegółów technicznych. Wiadomo jednak, że Nissan ma zamiar powrócić na rynek z nazwą Bluebird. To sugerowało by samochód segmentu D, jednak nazwanie Micry sedan w Chinach Sunny wskazuje na segment C.

Nissan Lannia został zaprojektowany w chińskim centrum stylistycznym Nissana z myślą o gustach młodych ludzi urodzonych w latach 90. Model seryjny ma być produkowany wyłącznie w Chinach i ewentualnie eksportowany na pozostałe rynki.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Nissan Sport Sedan Concept

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.