Red Flag L5 | Rolls-Royce z Chin

Jeśli produkty "made in China" kojarzą Wam się wyłącznie z niskimi cenami i tandetnymi produktami, to zobaczcie tę luksusową limuzynę, będącą najdroższym autem produkcji chińskiej. Czy jednak warta jest aż tak wysokiej ceny?

Chińskie auto bezpieczniejsze od niemieckich!

5 mln yuanów - tyle zapłacił pierwszy klient za samochód marki Red Flag (Hongqi) L5, wytwarzany przez koncern FAW (First Automobile Works). To aż 800 tys. dolarów! Cena może naturalnie wzrosnąć, jeśli klient zażyczy sobie czegoś "ekstra".

Szukasz auta używanego? Dobrze trafiłeś!

Chiński producent twierdzi, że model L5 stanowi konkurencję nawet dla takich aut, jak: Rolls-Royce Phantom czy Bentley Mulsanne oraz dla luksusowych marek z Niemiec.

Do napędu przewidziano potężny, benzynowy silnik własnej produkcji. Jednostka V12 o pojemności 6 litrów generuje moc 400 KM i współpracuje z automatyczną skrzynią biegów. Napęd przenoszony jest na 4 koła. Wnętrze wykończone jest skórzaną tapicerką i prawdziwym drewnem, a także w pełni wyposażone. Klienci mają do wyboru szereg opcji i mogą spersonalizować swój egzemplarz.

Red Flag L5 można oglądać na salonie samochodowym Auto China w Pekinie.

ZOBACZ TAKŻE:

Czym jeżdżą Chińczycy? TOP 20 aut z Państwa Środka

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.