Salon Pekin 2014 | BMW Vision Future Luxury

BMW pokazało w Pekinie wizję luksusowej limuzyny przyszłości. Naszpikowany nowoczesnymi rozwiązaniami koncept to zapowiedź nowej generacji "siódemki"

W prototypie nazwanym Vision Future Luxury widać kierunek, w którym będą szły przyszłe modele marki z Monachium. Mamy więc tradycyjne nerki, do których przylegają wąskie reflektory ze światłami LED do jazdy dziennej i laserowymi światłami mijania. Tylne lampy także wykorzystują najnowsze zdobycze techniki w postaci lamp OLED.

Zaglądając do wnętrza aż trudno uwierzyć, że mamy do czynienia z konkurentem S Klasy Mercedesa. BMW wybrało inny kierunek i zamiast obudowywać kierowcę dwoma ogromnymi ekranami, skoncentrowało kokpit na kierowcy, któremu wszelkie informacje przekazywane są za pomocą jednego ekranu przed jego oczami, wspomaganego układem HUD. Po jego bokach umieszczono dwa dodatkowe wyświetlacze, można by rzecz pomocnicze. Całość jest o wiele bardziej dyskretna, niż wnętrze S Klasy. Czwarty wyświetlacz umieszczono przed pasażerem siedzącym z przodu, ale nie ma on imponujących rozmiarów.

Z tyłu zamontowano dwa niezależne fotele rozdzielone tunelem środkowym. Każdy pasażer ma tam do dyspozycji własny odpinany tablet, składany stolik, a wszystko w otoczeniu materiałów najwyższej jakości.

Żadne szczegóły dotyczące nowej serii 7 nie są jeszcze znane. Debiut rynkowy nastąpi w przyszłym roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Wideo | 30 lat BMW M5

Więcej o: