Salon Nowy Jork 2014 | Infiniti Q70 | Lifting i wersja L

Na salonie w Nowym Jorku Infiniti zaprezentowało swoją flagową limuzynę Q70 (dawniej M) po face liftingu. Jednocześnie ofertę poszerzono o wersję ze zwiększonym rozstawem osi

Infiniti FX Vettel Edition - Test

Co się zmieniło? Z przodu uwagę zwracają nowe reflektory w technologii LED, przestylizowana atrapa chłodnicy i zmodyfikowany zderzak z wkomponowanymi światłami przeciwmgielnymi i elementami chromowanymi. Świeży wygląd tylnej części samochodu nadają przeprojektowane światła, również LED-owe. Poza tym górna linia pokrywy bagażnika została spłaszczona, a zderzak przestylizowany. W rezultacie Q70 prezentuje się bardziej elegancko i atrakcyjnie od dotychczasowej odsłony modelu, zwłaszcza z tyłu.

Znajdź swoje wymarzone Infiniti

Sportowa wersja Q70 wyróżnia się specjalnie zaprojektowanym przednim zderzakiem, który sprawia, że samochód zdaje się być niższy i szerszy, 20-calowymi obręczami kół i dolną częścią tylnego zderzaka, wykończoną czarnym lakierem na wysoki połysk.

Gama silnikowa pozostała bez zmian. Na rynku amerykańskim Q70 może być wyposażony w benzynowy silnik 3.7 V6 o mocy 320 KM lub hybrydowy układ napędowy z 3,5-litrowym silnikiem V6 i jednostką elektryczną o łącznej mocy 364 KM. W Europie oferta powinna obejmować jeszcze wersję wysokoprężną. Wszystkie odmiany występują z automatyczną, 7-stopniową skrzynią biegów. Klienci mogą wybierać pomiędzy napędem na tylne koła lub inteligentnym system napędu na obie osie, rozdzielającym moc na odpowiednie koła w zależności od warunków na drodze.

Producent informuje, że po modernizacji limuzyna stała się bardziej komfortowa. Poza modyfikacjami układu zawieszenia, lepiej wyciszono wnętrze. Samochód wyposażono także w układ kierowniczy ze sterowanym elektronicznie wspomaganiem kierownicy, uzależnionym od prędkości. Długą listę wyposażenia w zakresie systemów bezpieczeństwa i zabezpieczeń uzupełniono o panoramiczną kamerę 360°, znacznie ułatwiającą manewrowanie pojazdem podczas parkowania.

Odświeżone Infiniti Q70 powinno trafić do sprzedaży w Polsce w drugiej połowie roku. Ceny nie są jeszcze znane. Natomiast Infiniti Q70 L z większym o 150 mm rozstawem osi będzie dostępne na rynkach Stanów Zjednoczonych i Chin. W Europie będzie oferowana wyłącznie standardowa odmiana odświeżonego modelu.

ZOBACZ TAKŻE:

Infiniti Q50 - Test | Pierwsza jazda bez trzymanki

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.