Salon Nowy Jork 2014 | Mazda MX-5 25th Anniversary Edition | Ćwierć wieku modelu

Na salonie samochodowym w Nowym Jorku Mazda z dumą prezentuje historię sukcesów swojego popularnego roadstera i jego specjalną, limitowaną edycję. Wszystko z okazji okrągłej 25. rocznicy powstania modelu MX-5

Salon Genewa 2014 | Mazda Hazumi

Jak ten czas leci... Lekki, dwumiejscowy roadster Mazdy zadebiutował w 1989 roku. Do tej pory powstały trzy generacje modelu w liczbie ponad 940 tys. egzemplarzy! To najpopularniejsze auto tego typu na świecie.

Kup używaną Mazdę MX-5

Jubileuszowa Mazda MX-5 25th Anniversary Edition bazuje na najnowszej generacji modelu. Specjalna edycja posiada karoserię w czerwonym kolorze Soul Red, kontrastującą z dachem, przednimi słupkami, lusterkami bocznymi w czarnym kolorze i grafitowymi obręczami kół. We wnętrzu również kontrasty. Od wszechobecnej czerni odcinają się fotele i boczki drzwi wykończone białą skórą oraz ręcznie zdobiona deska rozdzielcza. Auto wyposażono także w amortyzatory marki Bilstein

"Oryginalna koncepcja Mazdy MX-5 była bardzo prosta: zaoferować czystą przyjemność jazdy sportowym autem, precyzyjnie wykonującym polecenia kierowcy" - mówi prezes Mazda Motor Corporation Takashi Yamanouchi. - "Na przestrzeni 25 lat, które minęły od debiutu modelu, nie tylko wychodziliśmy naprzeciw rosnącym wymaganiom w zakresie bezpieczeństwa i ochrony środowiska, ale przede wszystkim, aby pozostać wiernym pierwowzorowi, nie poprzestawaliśmy na zwykłej ewolucji modelu, tylko nieustannie projektowaliśmy go na nowo. Historię MX-5 można ująć w ten sposób: zmieniono w niej wszystko po to, by pozostała niezmieniona. Innymi słowy, to historia wprowadzania innowacji w celu zachowania tradycji".

Ponadto japoński producent z Hiroszimy zaprezentował w Nowym Jorku podwozie Skyactiv następnej, czwartej generacji MX-5. Dzięki obniżeniu środka ciężkości i przybliżeniu silnika, przyszła "MX-5-ka" będzie najbardziej kompaktową wersją modelu. Samochód będzie o ponad 100 kg lżejszy od bieżącej wersji przy jednoczesnym usztywnieniu i podniesieniu wytrzymałości zderzeniowej konstrukcji.

ZOBACZ TAKŻE:

Mazda MX-5 | 25 lat roadstera wszech czasów

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.