Wörthersee 2014 | Skoda CitiJet | Zawodowy kabriolet

Uczniowie szkoły zawodowej Skody budują CitiJet, kabriolet bazujący na popularnym modelu Citigo. Premiera gotowego do jazdy auta nastąpi podczas imprezy GTI nad jeziorem Wörthersee

Dwie dziewczyny i szesnastu chłopaków ze szkoły zawodowej Skody podjęło się stworzenia czegoś nowego. Mieli zupełnie wolna rękę oraz wsparcie szefa działu designu skody, Jozefa Kabana. Zdecydowali się stworzyć kabriolet bazujący na modelu Citigo. Ze wstępnego projektu widać, że inspiracją była zaprezentowana trzy lata temu Skoda Fabia RS 2000.

Skoda organizuje tego typu program szkoleniowy po raz pierwszy. Jego celem jest zmotywowanie uczestników do rozwinięcia swojej kreatywności i zdobycia doświadczenia w przenoszeniu pomysłów i entuzjazmu na tworzenie rzeczywistego samochodu.

Skoda Citigo - ogłoszenia

Projekt jest w zaawansowanej fazie realizacji. CitiJet ma dwukolorowe, niebiesko-białe nadwozie pozbawiony dachu, otrzymał atrakcyjnie wyglądające białe koła, także dwukolorową ale biało-czerwoną tapicerkę oraz trójramienną kierownicę, dźwignie zmiany biegów i hamulca ręcznego z czerwonymi przeszyciami. Zamontowano również specjalny system nagłaśniający o mocy 300 watów i niebieskie podświetlenie wnętrza wykonane w technologii LED, które reaguje na rytm muzyki. Ozdobą nadwozia będzie wykonany ręcznie przez uczniów tylny spoiler.

Premiera odbędzie się podczas 33. zlotu "GTI Treffen" odbywającego się w dniach 28-31 maja. Nad jeziorem Wörthersee w Austrii Czesi zaprezentują również model Yeti w koncepcyjnej wersji Xtreme.

ZOBACZ TAKŻE:

Skoda VisionC | Konkurent Volkswagena CC?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.