Ford Mustang GT "50 Years" Special Edition | Z okazji urodzin

17 kwietnia 1964 roku Ford zaprezentował światu samochód sportowy o nazwie Mustang. Z okazji pięćdziesięciolecia modelu firma przygotowała model specjalny

To będzie jedna z najbardziej poszukiwanych wersji specjalnych i można spodziewać się niewielkiego spadku wartości w najbliższych latach. Ford Mustang GT 50 Years powstanie w zaledwie 1964 egzemplarzach, a każdy otrzyma specjalną tabliczkę znamionową z kolejnym numerem.

Ford Mustang GT 50 Years będzie dostępny w jednym z dwóch kolorów: Wimbledon White (widoczny na zdjęciach) oraz Kona Blue. Z zewnątrz można go poznać po 19-calowych kołach z oponami Pirelli P-Zero, chromowanych obwódkach świateł i dużym okrągłym znaczku na tylnym pasie z napisem "GT 50 Years". Wszystkie egzemplarze będą wyposażone standardowo w pakiet Performance zawierający m.in. tylny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu i hamulce Brembo. Do napędu przewidziano oczywiście silnik V8. Jest to pięciolitrowa jednostka osiągająca 420 KM mocy i 528 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Ile trzeba zapłacić za legendarnego Mustanga? Ogłoszenia

Wewnątrz dominuje skórzano-kaszmirowa dwukolorowa tapicerka. Na oparciach foteli oznaczenia modelu specjalnego, a na desce rozdzielczej przed pasażerem tabliczkę znamionową z numerem limitowanego modelu z podpisem Billa Forda. Sprzedaż Mustanga GT 50 Years ma się rozpocząć na jesieni tego roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Nieznane koncepty Mustangów

Materiały partnerów

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.