Salon Paryż 2014 | Wnętrze Mercedesa GT AMG

W sieci pojawiły się zdjęcia wnętrza GT AMG, który swoją premierę ma mieć dopiero w Paryżu. Wbrew pozorom zdradzają całkiem sporo o nowym coupe Mercedesa

Do jesiennego salonu samochodowego w Paryżu jeszcze sporo czasu. Lista premier wciąż rośnie, ale od jakieś czasu widnieje na niej sportowy model Mercedesa. Będzie nosił nazwę GT AMG i chociaż Mercedes zaprzecza, że jest to następca SLS AMG, to takich porównań nie unikniemy.

Mimo próby utrzymania tajemnicy pierwsze zdjęcia już ujrzały światło dzienne. Prezentują wnętrze sportowego coupe. Widać na nich kubełkowe fotele, małą kierownicę spłaszczoną od dołu, sześć okrągłych wlotów powietrza na desce rozdzielczej, czy znaną z C Klasy "myszkę" do obsługi dużego kolorowego wyświetlacza. Na konsoli centralnej zrobiło się dosyć ciasno, więc część przycisków (ogrzewanie foteli, czujniki parkowania, światła awaryjne) powędrowało na panel pod sufitem.

Zobacz ile kosztuje używany Mercedes SLS AMG

Do napędu posłuży czterolitrowe V8 z podwójnym turbodoładowaniem, które będzie osiągać moc powyżej 500 KM. Aby w pełni wykorzystać jego możliwości kierowca będzie miał do wyboru ustawienia charakterystyki zawieszenia, a także kilka trybów jazdy, w tym Sport, Sport+ i Race. Wrażenia dźwiękowe będzie można podrasować wzmacniając głośność pracy wdechu za pomocą jednego przycisku. Nie obyło się bez ekologii, nowy GT AMG będzie wyposażony w system Start-Stop.

ZOBACZ TAKŻE:

Samochody z "GT" w nazwie - cz.2

Samochody z "GT" w nazwie - cz.1

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.