Salon Nowy Jork 2014 | Kia Sedona | Duży wóz

Podczas salonu samochodowego w Nowym Jorku ma swoją premierę największa rodzinna Kia, model Sedona, w Europie znany jako Carnival

Kia Carnival to spory minivan. Ale po drugiej stronie Atlantyku bliźniacza Sedona jest jeszcze większa, gdyż występuje także z większym rozstawem osi (LWB). Właśnie ta większa odmiana doczekała się premiery nowej odsłony.

Dotychczasowa Sedona LWB mogła poszczycić się rozstawem osi wynoszącym 3,02 m i długością 5,13 m. Co prawda Kia nie zdradziła jeszcze całkowitej długości nowej Sedony, ale wiemy, że rozstaw osi wzrósł o 1,6 cala (4 cm).

O wygląd nadwozia zadbał zespół kierowany przez Petera Schreyera, który odmienił już całą gamę modelową tej marki. Obłe, nijakie kształty poprzednika odeszły w zapomnienie, a nowa Sedona budzi respekt potężnym nadwoziem. Tym razem wersja LWB wygląda bardziej naturalnie dzięki odsuwanym drzwiom dochodzącym niemal do tylnego nadkola.

Kia Carnival - ogłoszenia

We wnętrzu zmieści się ośmioro pasażerów na trzech rzędach siedzeń (2+3+3). Na uwagę zasługuje system Slide-n-Stow pozwalający na szybkie złożenie foteli drugiego rzędu i dosunięcie ich do przednich foteli. Duża ilość schowków i możliwość okręcania foteli to ukłon w stronę rodzin, które lubią daleko podróżować.

Do napędu Sedony przeznaczono silnik 3.3 V6 o mocy 276 KM współpracujący z sześciobiegowym automatem. O bezpieczeństwo dba szereg systemów (ABS, ESP, BAS, TCS, EBD, HAC) nie wyłączając ROM przeciwdziałającego dachowaniu w ekstremalnych sytuacjach.

Kia Sedona trafi do amerykańskich salonów sprzedaży w drugiej połowie tego roku. Na razie jeszcze nie wiadomo kiedy możemy spodziewać się premiery Carnivala, czyli jej europejskiego odpowiednika.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Kia Carens - Test | Rodzinny typ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.