Salon Nowy Jork 2014 | Nissan Murano | Trzecia odsłona

Po dwunastu latach od debiutu pierwszej generacji, Nissan zaprezentował trzecią już odsłonę Murano, sympatycznego dla oka SUV-a segmentu D

Murano od pierwszej generacji jest samochodem prezentującym odważną, ale jednocześnie atrakcyjną stylistykę. Powodzenie, jakim cieszył się import indywidualny pierwszej serii spowodował, że Nissan zaoferował drugą generację oficjalnie w Europie. Teraz w Nowym Jorku debiutuje trzecia odsłona.

Jak zwykle projektanci nie zawiedli. Nowe Murano jest odważne i choć można uznać, że to jedynie ewolucja prezentowanego dotąd wyglądu, to nie zabrakło nowych elementów wyraźnie odróżniających go od poprzednika. Największą zmianę przeszła tylna część nadwozia, gdzie okienko na słupku C połączono wizualnie sprytnym zabiegiem z tylnymi lampami i tylną szybą. Z przodu znajdziemy charakterystyczne dla Nissana reflektory rozszczepiające się w górnej części oraz wyrazisty grill z dużym znaczkiem firmowym.

Ile kosztuje używany Nissan Murano?

Na rynku amerykańskim jedynym źródłem napędu będzie silnik V6 3.5 łączony z bezstopniową skrzynią Xtronic. Klient będzie miał wybór pomiędzy napędem na przednią oś i 4x4. Na pokładzie znajdziemy m.in. 8-calowy wyświetlacz dotykowy, system NissanConnectSM z nawigacją i aplikacjami internetowymi, czy rozbudowany system unikania kolizji.

Nowy Nissan Murano trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych pod koniec tego roku. Jeśli Nissan zdecyduje się go oferować także w Europie, możemy spodziewać się jego pojawienia w salonach na początku przyszłego roku.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Nowy Nissan Qashqai | Prezentacja modelu

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.