Salon Nowy Jork 2014 | Land Rover Discovery Vision Concept

Vision Concept to zapowiedź zupełnie nowej rodziny Land Roverów. Discovery nie będzie już takie, jak dotąd

Salon samochodowy w Nowym Jorku będzie miejscem debiutu Land Rovera Discovery Vision Concept. To nic innego, jak zapowiedź czwartej już generacji luksusowej terenówki, ale nie tylko. Już pierwsze spojrzenie na kształty prototypu daje do zrozumienia, że szykuje się prawdziwa rewolucja. Będzie ona polegać m.in. na rozbudowaniu rodziny Discovery, która zastąpi Discovery 4, ale też modele Freelander.

Range Rover Evoque - test | Za kierownicą

Pod względem stylistycznym Land Rover odchodzi od ostrych kształtów Discovery 4 upodabniając nowy model do rodziny Range Rovera. Widać to w liniach nadwozia, wyglądzie lamp przednich i tylnych, czy grillu. Pozostawiono za to dach podniesiony w tylnej części nadwozia, nad trzecim rzędem siedzeń oraz przetłoczenie drzwi bagażnika sugerujące, że może tam zawisnąć koło zapasowe. Vision Concept niesie też nowe rozwiązania, jak np. tylne drzwi otwierane "pod wiatr". Ich zastosowanie w modelu seryjnym jest wątpliwe, ale tu umożliwia większe możliwości pokazania wnętrza.

Właściciele Discovery 4 powinni poczuć się we wnętrzu Vision Concept jak w domu. Kierownica, deska rozdzielcza, czy poszycie drzwi, wszystko zaprojektowano w rozpoznawalnym stylu. Największe wrażenie robi ogromny dotykowy wyświetlacz centralny. Od strony technologicznej Land Rover też ma się czym pochwalić. System Laser Terrain Scanning skanuje teren przed samochodem tworząc trójwymiarową mapę wyświetlaną na przedniej szybie, system Laser Referencing wyświetla znaki ostrzegawcze, a we wnętrzu na siedmioro pasażerów czeka m.in. Human-Machine Interface kolejnej generacji.

Znajdź Land Rovera Discovery dla siebie - ogłoszenia

Jeszcze w tym roku na rynku zadebiutuje pierwszy model nowej rodziny Discovery. Będzie to następca pięciomiejscowego Freelandera bazujący na platformie Range Rovera Evoque. W dalszej kolejności Land Rover zaprezentuje następcę siedmiomiejscowego Freelandera. Największym i najważniejszym członkiem rodziny będzie następca obecnego Discovery 4. Nie jest wykluczone, że rodzina będzie liczyć jeszcze jednego członka, spokrewnionego z SUV-em Jaguara.

Debiut Discovery Vision Concept idzie w parze z ogłoszeniem współpracy pomiędzy Land Roverem i Virgin Galactic, pierwszą komercyjną linią kosmiczną.

Jesteśmy zachwyceni tym, że Land Rover dołączył do nas w tej niezwykłej podróży. Trudno byłoby wyobrazić sobie markę, która dobitniej uosabia takie cechy jak zamiłowanie do przygody i odkrywania tego, co nieznane. Doskonałość techniczna oraz wysoki poziom bezpieczeństwa pojazdów Land Rover, które na przestrzeni ponad 65 lat stały się istną legendą, to cechy niezwykle ważne również dla marki Virgin. Z niecierpliwością czekamy na dzień, w którym wspólnie przekroczymy ostateczną granicę. Liczymy na długą i owocną współpracę - powiedział Richard Branson, założyciel Virgin Galactic
Zobacz wideo
Zobacz wideo
Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Range Rover Evoque Autobiography i Autobiography Dynamic

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.