Salon Nowy Jork | Corvette Z06 Convertible | Idzie lato

Idzie lato, więc producenci poszerzają oferty nowych modeli o wersje bez dachu. Na targach w Nowym Jorku Chevrolet zaprezentuje swoje najmocniejsze cabrio w historii

Chevrolet Corvette Z06 | Mocne uderzenie

Będzie to model Corvette w wersji Z06. Bazujący na nadwoziu Coupe sportowy model amerykańskiego producenta będzie legitymował się mocą 630 KM i 861 Nm momentu obrotowego. Taką moc jest w stanie wygenerować 6,2-litrowe V8 LT4. Moc trafi na tylne koła za pomocą dwóch (do wyboru) skrzyń biegów - siedmiobiegowej manualnej i ośmiobiegowej automatycznej, która ma zapewnić "światowej klasy czas reakcji i zmiany przełożeń".

Zobacz ceny używanych Corvette w Polsce

Drugim po silniku najważniejszym elementem tego auta jest oczywiście składanych dach. Materiałowe poszycie dodaje Corvette roadsterowego klimatu. Cała konstrukcja jest w stanie złożyć lub rozłożyć się w trakcie jazdy do 50 km/h. Po złożeniu dachu, za fotelami pojawi się panel z charakterystycznymi wypukłościami.

Ciekawy jest fakt, że Corvette Z06 w wersji Convertible nie przeszło żadnych zmian struktury nadwozia. Jest ono na tyle sztywne, że nie było takiej potrzeby. Dodatkowo składany dach ma podobno niemalże identyczną wagę, jak ten w wersji Coupe. Czekamy więc z niecierpliwością kiedy Z06 bez dachu pojawi się na drogach.

ZOBACZ TAKŻE:

Corvette | Pół wieku codziennej eksploatacji

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.