Salon Pekin 2014 | Lexus NX | Kolejny SUV

Lexus oficjalnie ujawnił swój nowy model NX, czyli kompaktowego SUV-a. Auto jest już gotowe do produkcji, jego światowa premiera odbędzie się 20 kwietnia na salonie w Pekinie

Nowe BMW X4 | Kolejna nisza zapełniona

Seryjny Lexus NX wywodzi się z konceptu LF-NX, który cieszył się dużym zainteresowaniem na ubiegłorocznych targach we Frankfurcie nad Menem i w Tokio. Stylistyka modelu produkcyjnego została delikatnie złagodzona, ale nadal powinna wywoływać liczne dyskusje. Jedni zakochają się w tym aucie od pierwszego spojrzenia, drudzy nie będą mogli na nie patrzeć. Z przodu w oczy rzuca się wielka atrapa chłodnicy, element obowiązkowy dla nowej linii stylistycznej Lexusa. Cechą charakterystyczną NX-a są natomiast muskularne nadkola.

Sprawdź, czy stać cię na dużego SUV-a Lexusa

Modelem NX, Lexus wejdzie do nowego dla siebie segmentu kompaktowych SUV-ów. Do tej pory marka oferowała tylko większy i droższy model o oznaczeniu RX. Na polskim rynku samochód będzie dostępny z dwóch wersjach napędowych: hybrydowej NX 300h z silnikiem benzynowym o pojemności 2,5 litra oraz NX 200t z dwulitrowym, turbodoładowanym silnikiem. W każdej odmianie będzie istniała możliwość wyboru napędu na przednie lub wszystkie koła.

Nowy Lexus NX trafi do polskich salonów sprzedaży w październiku, ale zamówienia na to auto będzie można składać już od czerwca. Ceny nie są jeszcze znane.

ZOBACZ TAKŻE:

Lexus LF-NX Concept

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.