Salon Pekin 2014 | Mercedes MLC | Rywal BMW X6

SUV-y w stylu coupe - trwająca moda na tego typu samochody przekonuje kolejnych producentów. BMW, które zapoczątkowało ten segment modelem X6, będzie teraz próbował dogonić Mercedes

Nowe BMW X4 | Kolejna nisza zapełniona

Podczas salonu samochodowego w Pekinie (rozpoczął się 20 kwietnia) Mercedes-Benz zaprezentuje pojazd pod roboczą nazwą Concept Coupe SUV. Nieoficjalnie mówi się, że seryjna wersja auta otrzyma oznaczenie MLC.

Sprawdź ile kosztuje BMW X6

BMW X6 jest na rynku od 2008 roku. Przez ten okres auto zdążyło się już opatrzyć i zestarzeć. Istnieje więc duża szansa, że konkurent ze Stuttgartu pomimo "przespania" tylu lat może osiągnąć sukces efektem świeżości. SUV w stylu coupe będzie bazował na Klasie M. Jeszcze żaden Mercedes nie był tak podobny do BMW.

Studyjny Concept Coupé SUV napędzany jest turbodoładowanym silnikiem V6 o 3 litrach pojemności i mocy 333 KM. Auto ma prawie pięć metrów długości, dwa metry szerokości i 22 calowe koła.

Mercedes MLC pojawi się na rynku w przyszłym roku. Jego produkcja będzie zlokalizowana w amerykańskich zakładach koncernu w Tuscaloosa, w stanie Alabama, gdzie powstają już modele: ML, GL i Klasa R.

ZOBACZ TAKŻE:

Mercedes C200 | Test | Musi się udać!

Więcej o: