Salon Pekin 2014 | Citroen DS 6WR | Pora na SUV-a

Na salonie samochodowym w Pekinie ujrzymy kolejny model marki DS stworzony z myślą o rynku chińskim. Tym razem z segmentu SUV

Salon Pekin 2014 | Peugeot Exalt

W Chinach samochody z linii DS są oferowane pod osobną marką, nie jako Citroen. Wprowadzane do sprzedaży są też auta nie występujące w Europie (przynajmniej obecnie). Takim modelem jest właśnie ten oto SUV, którego zapowiedzią był przed rokiem koncepcyjny Citroen DS Wild Rubis. Nazywa się DS 6WR.

Sprawdź ceny Citroena DS5

Auto ma 4,55 m długości, 1,86 m szerokości i 1,61 m wysokości oraz rozstaw osi, wynoszący 2,73 m. Pod maskę trafią te same turbodoładowane silniki, które napędzają modele DS5 i 5LS, czyli benzynowe 1.6 THP o mocy 160 i 200 KM, współpracujące z automatyczną skrzynią biegów.

Po DS5 wprowadzonym do sprzedaży we wrześniu 2013 roku i DS 5LS, który na rynek trafił pod koniec marca tego roku, DS 6WR będzie trzecim już DS produkowanym w Chinach w fabryce w Shenzhen. SUV trafi na rynek chiński pod koniec 2014 roku. Ale to nie koniec. W najbliższych miesiącach ma zostać zaprezentowany kolejny lokalnie produkowany samochód marki.

ZOBACZ TAKŻE:

Citroen DS 5LS R | Sedan o sportowym charakterze

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.