Salon Pekin 2014 | Peugeot Exalt

Koncern PSA coraz więcej uwagi poświęca rynkowi chińskiemu. Oto kolejny prototyp, który swoją premierę będzie mieć w Pekinie

Citroen oferuje w Chinach modele, których próżno szukać w europejskich salonach tej marki. Mowa nie tylko o budżetowych toczydłach w stylu C-Elysee, ale choćby o C-Quatre (C4 sedan), czy oferowanym pod oddzielną marką DS 5LS. Peugeot ma w swojej chińskiej gamie model 408 będący sedanem zbudowanym na poprzedniej generacji 308-ki. Najnowszy prototyp francuskiej marki może być zwiastunem kolejnych modeli dedykowanych rynkowi chińskiemu.

Kapryśna, ale bardzo komfortowa limuzyna - Peugeot 607 - ogłoszenia

Nazywa się Exalt i jest dużą limuzyną segmentu E. Mógłby zastąpić 607-ką, ale w Europie tego typu samochody znajdują obecnie nabywców jedynie, gdy należą do segmentu premium. W Chinach pojęcie luksusu i marki nie jest jeszcze tak sztywne jak u nas i Peugeot ma szansę zaistnieć na tamtejszym rynku reprezentacyjnych limuzyn.

Ciekawostką jest nadwozie konceptu pokryte materiałem przypominającym skórę rekina. Uwagę zwraca też ekstremalnie mocny, jak na Peugeota, napęd Hybrid4 oferujący łącznie 340 KM.

Na więcej szczegółów i zdjęć musimy jeszcze poczekać. Oficjalna prezentacja nastąpi podczas salonu samochodowego w Pekinie (20-29 kwietnia).

ZOBACZ TAKŻE:

Citroen DS 5LS R | Sedan o sportowym charakterze

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.