Gran Turismo Polonia 2014 jednak się odbędzie

Mimo tragicznych wydarzeń z ubiegłego roku, kolejna, jubileuszowa edycja Gran Turismo Polonia - największego zlotu luksusowych i sportowych samochodów w Polsce - odbędzie się pod koniec czerwca w Poznaniu

Motor Show Poznań 2014 | GALERIA

Nie obędzie się jednak bez zmian. Dziesiąta edycja Gran Turismo Polonia (26 - 28 czerwca 2014 r.) rozpocznie się w czwartek, a nie jak miało to miejsce w ubiegłych latach w niedzielę. Zmianie ulegnie również formuła otwartej części imprezy. Przypomnijmy, że podczas ulicznych pokazów w zeszłym roku, norweski kierowca Koeniggsegga Agery stracił kontrolę nad pojazdem po czym wjechał w stojącą przy ulicy publiczność.

Sprawdź, czy stać cię na Ferrari

"W tym roku odwróciliśmy kolejność wydarzeń. Gran Turismo Polonia rozpocznie się od zamkniętej części treningowej na Torze Poznań. Uczestnicy przyjadą do Poznania już w środę wieczorem, a od czwartku rozpoczną zajęcia z instruktorami. Część otwarta wydarzenia, dotychczas rozgrywana w niedzielę na ulicach Poznania, odbędzie się w sobotę na Torze Poznań. Ze względu na ubiegłoroczne doświadczenia postanowiliśmy zrezygnować z ulicznych pokazów i przenieść część otwartą na tor, co pozwoli nam na znaczne podniesienie bezpieczeństwa pokazów. Bramy obiektu otworzymy w sobotę, a więc trzeciego dnia treningów, podczas którego jak co roku uczestnicy przechodzą egzaminy z poczynionych postępów. Zaplanowaliśmy także sporo dodatkowych atrakcji, o których poinformujemy wkrótce" - powiedział Peter Ternström, organizator.

Jubileuszową edycję Gran Turismo Polonia Patronatem Honorowym objęli Prezydent Miasta Poznania - Ryszard Grobelny, oraz Starosta Poznański - Jan Grabkowski.

ZOBACZ TAKŻE:

Najpiękniejsza strona Motor Show Poznań 2014

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.