Porsche 911 GT1 | Okazja jedna na 20

Są takie auta, na które nawet jeżeli nas stać to ciężko znaleźć choć jeden na sprzedaż. Czasem jednak pojawiają się takie okazje. Ten moment właśnie nastąpił

Tajemnice Muzeum Porsche | Galeria

Na sprzedaż została wystawiona jedna z 20 sztuk absolutnie wyjątkowego auta. Chodzi o Porsche 911 GT1 w wersji ulicznej (Strassenversion). To niezwykle rzadkie auto wyprodukowano tylko ze względów homologacyjnych. W tym przypadku mam do czynienia z 10 egzemplarzem, który zjechał z taśmy produkcyjnej w 1998 roku. Z Zuffenhausen trafił do Francji a następnie do Wielkiej Brytanii. 5500 km przebiegu potwierdza tylko nienaganny stan tej drogowej wyścigówki.

Zobacz ile kosztują używane Porsche w Polsce

Auto napędzane jest silnikiem w układzie boxer o pojemności 3.2 litra, który wspomagany jest układem doładowania twin turbo i generuje 544 KM. Moc trafia na tylne koła za pomocą 6-stopniowej manualnej skrzyni biegów. Mimo swoich nieco większych od zwykłego Porsche 911 rozmiarów, GT1 waży jedynie 1150 kg. Dlatego 100 km/h osiąga po 3,7 sekundach i rozpędza się aż do 312 km/h. W hamowaniu pomagają karbonowe tarcze hamulcowe i czterotłoczkowe zaciski.

Cena? Niestety nie została podana w ogłoszeniu, ale dwa lata temu podobny egzemplarz GT1 sprzedał się za 2 300 000 dolarów. W tym przypadku na pewno taniej nie będzie.

ZOBACZ TAKŻE:

Porsche 911 | Oczekiwanie na GT3 RS i GT2

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.