Porsche 911 | Oczekiwanie na GT3 RS i GT2

Ostatnio w sieci pojawiły się zdjęcia zakamuflowanych Porsche 911, które skrywają podobno to co czeka kultowy model po faceliftingu. Trzeba pamiętać jednak, że obecna paleta 911 nie doczekała się jeszcze kilku ciekawych modeli

Porsche 911 GT3 | Wideo | Aktywna tylna oś

Od wprowadzeniu nowej "911-tki" oznaczonej kodem 991 minęło już trochę czasu. W palecie znajdują się obecnie wersje Carrera, Carrera S, Carrera 4, Carrera 4S, Turbo, Turbo S (wszystkie w nadwoziu coupe lub cabrio) oraz Targa 4, Targa 4S i rasowe GT3. Do kompletu brakuje więc najbardziej ekstremalnych wersji GT3 RS, GT2 i ewentualnie GT2 RS.

Zdjęcia, które ukazują zakamuflowane 911 z wysokim spoilerem, który od lat charakteryzuje wersję GT3 RS pojawiły się już w sieci. Nie są to raczej zdjęcia GT3 RS, ponieważ auto ma na tylnych błotnikach wloty powietrza, które charakteryzują wersje z silnikami doładowanymi, a te nigdy nie znalazły się pod maską GT3. Nie jest także prawdopodobne, żeby taka jednostka pojawiła się w nowej wersji RS. Na zdjęciach mamy więc do czynienia z modelem Turbo lub GT2 z testowym pakietem aerodynamicznym.

Zobacz ile kosztują używane Porsche w Polsce

Przyszłość samego modelu GT2, a co za tym idzie jego bardziej radykalnej wersji RS nie jest jednaka taka pewna. Pisaliśmy już o tym wcześniej tutaj . Premiera wolnossącego GT3 RS również może być opóźniona ze względu na problemy z silnikami w wersji bez dwóch literek na końcu. W tej kwestii wypowiedział się ostatnio na łamach niemieckich mediów sam Matthias Müller. O problemach, z którymi Porsche już sobie poradziło możecie przeczytać tutaj . Znając jednak inżynierów i pracowników firmy ze Stuttgartu zdążą ze wszystkim na czas, a rozwiązanie powyższej zagadki nastąpi zapewne w ciągu kilku najbliższych miesięcy, bo egzemplarz przyłapany na zdjęciach jest już tylko lekko zakamuflowany. Oznacza to, że premiera rasowych "911-tek" zbliża się wielkimi krokami. Czekamy z niecierpliwością.

ZOBACZ TAKŻE:

Porsche 911 Turbo | Jak rodziła się legenda

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.