Pierwszy SUV Seata dopiero w 2016 roku

Seat powoli zaczyna wychodzić na prostą. Ale nowy Leon nie wystarczy, potrzeba jeszcze jednego, zupełnie nowego modelu, który będzie cieszył się dużym zainteresowaniem. Wybór jest dziecinnie prosty - kompaktowy SUV. Tylko dlaczego tak późno?

Skoda Yeti po liftingu | Pierwsza jazda

O stworzeniu przez Seata własnego SUV-a mówi się już od dłuższego czasu. Niestety na razie na tym się kończyło. Teraz hiszpański producent oficjalnie potwierdził, że tego typu auto dołączy do jego oferty, ale dopiero w 2016 roku. Dwa najbliższe lata Seat ma poświęcić na rozbudowanie projektu swojego pierwszego SUV-a. Nasuwa się pytanie, czy to już nie będzie za późno? Skoda, należąca przecież do tej samej Grupy Volkswagena, sprzedaje model Yeti już od 2009 roku.

Hiszpański SUV będzie rozwijany w Centrum Technologicznym w Martorell. Spekuluje się, że jego produkcja zostanie zlokalizowana w fabryce Skody w Czechach, co wydaje się być bardzo prawdopodobne po ostatnio wprowadzonych dwóch bliźniaczych modelach obu marek - Citigo i Mii oraz Rapid i Toledo.

Seat Leon - sprawdź oferty sprzedaży

To doskonała wiadomość, ponieważ SEAT będzie mógł zaznaczyć swoje terytorium w jednym z najszybciej rozwijających się segmentów samochodów" - mówi Jürgen Stackmann, prezes marki SEAT. "Nowy SUV będzie ważnym filarem w przyjętej strategii, a także kolejnym krokiem na drodze rozwoju marki".

ZOBACZ TAKŻE:

Seat ma już 60 lat

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.